Нова економіка змінює мислення та мотивацію до праці15 Травня 2018р.

15 травня 2018  р. у конференц-залі КНЕУ відбулося засідання  круглого столу «Соціально-трудова сфера в умовах становлення нової економіки: глобальні виклики та домінанти розвитку».

Засідання, яке тривало протягом дня, зібрало представників багатьох провідних наукових шкіл з економіки праці, управління персоналом і соціального розвитку. Це наукова еліта Києва, Харкова, Луцька, Запоріжжя, Тернополя. З вітальним словом до присутніх звернувся ректор КНЕУ Дмитро Григорович Лук`яненко, зауваживши: «Розвиток штучного інтелекту суттєво змінить промисловість. Причому практика випереджає науку й освіту, тому у створенні нових напрямів теоретичних знань треба бути не лише прагматичним, але й трошки фантастом».

«Нова економіка – це симбіоз усього нового, поєднання віртуального й реального світу. Вона охоплює інформаційні технології, нову ієрархію цінностей, мотивацію до праці,  креативність людини», - зазначив у своїй промові професор кафедри управління персоналом та економіки праці, проректор з науково-педагогічної роботи  Анатолій Михайлович Колот.

За оцінками експертів, проблема зайнятості з часом тільки загостриться. Так, уже за 10-15 років не буде потреби в професії обліковця, бухгалтера, юриста – за них певну роботу виконуватимуть комп’ютери. Затребуваність у психологах, соціальних працівниках і навіть хореографах натомість зростатиме. Певне, позначиться «анемія» духовних цінностей.

Доктор економічних наук, академік НАН України, директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи Елла Марленівна Лібанова прогнозує поширення трудової міграції, особливо серед чоловіків як мегаполісів, так і сільського населення. Так, у Польщі й Чехії затребувані українські газозварники та швачки, а в інших європейських країнах – будівельники, висококласні медики.

Доповідачі проаналізували  проблеми конкурентоспроможності робочих міст в Україні, питання трансформації управління персоналом у цифровій економіці, забезпечення гідних заробітних плат.

Безперечно, це була цікава й корисна бесіда, яка обов’язково матиме продовження.

Провідний фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою ЦСЗ Лариса Гуторова