Зустріч з Першим Послом незалежної України у Великій Британії Сергієм Комісаренком11 Жовтня 2023р.

10 жовтня до КНЕУ завітав Перший Посол незалежної України у Великій Британії, державний та політичний діяч, дипломат Сергій Васильович Комісаренко. Він - визнаний український науковець, академік НАН України, академік НАМН України, доктор біологічних наук, директор Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України.

Сергій Васильович  виступив перед студентами, переважна більшість яких навчається на факультеті міжнародної економіки і менеджменту. Він розповів, що вже підлітком захоплювався медичною кібернетикою, навчався у спеціалізованій школі, де англійською мовою викладали географію та історію зарубіжних країн, а в подальшому успішно поєднував роботу науковця з політичною та громадською діяльністю.

Також був головою низки урядових комітетів та комісій: з відзначення 50-х роковин трагедії у Бабиному Яру, відповідав за візит Президента США Дж. Буша до Києва; з проведення Першого конгресу українців з гуманітарної допомоги, ініціатором передачі приміщення Музею Леніна Українському Дому.

У 1992-1997 рр. Сергій Комісаренко був призначений Першим Послом України у Великій Британії, а з 1995 року — і в Ірландії (за сумісництвом). Посол розповів про церемонію вручення вірчих грамот,  поділився правилами дотримання етикету та протоколу спілкування з королевою. Відзначимо, що саме за його ініціативи українські реставратори працювали у каплиці Святого Георгія Віндзорського замку, що постраждала від пожежі. Також дипломат ініціював вступ України до директорату Європейського банку реконструкції та розвитку, Міжнародної морської організації, організував заснування у Лондоні благодійного фонду допомоги чорнобильцям та Британо-Української торговельної палати, брав участь у будівництві та дослідженні військової техніки в Яворові.

Завдячуючи дипломатичним здібностям Посла, Україна безкоштовно отримала у Британії два будинки в Лондоні і один — в Единбурзі, вигідно придбала приміщення для Посольства України, заощадивши кілька мільйонів фунтів стерлінгів для нашої країни. Сергій Комісаренко з великою повагою і вдячністю долі згадав свого товариша, банкіра і фінансиста Вадима Гетьмана, іменем якого названо наш Університет. Саме Сергію Васильовичу випала честь вручити Вадиму Гетьману премію «Фінансист 1997 року».

Наприкінці заходу Сергій Васильович висловив сподівання на подальші зустрічі, адже як досвідчений дипломат і науковець, має ще багато чим поділитися з майбутніми фахівцями в напрямку міжнародних відносин.

Від імені факультету міжнародної економіки і менеджменту КНЕУ дякуємо нашому гостю і чекаємо наступних зустрічей!