Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Проведено засідання круглого столу на тему «YouControl – нові можливості для фінансової аналітики та контролінгу»03 Листопада 2017р.

12 жовтня кафедрою корпоративних фінансів і контролінгу спільно з Інститутом фінансового контролінгу КНЕУ,  у рамках співпраці із компанією YouControl, було проведено круглий стіл на тему: «YouControl – нові можливості для фінансової аналітики та контролінгу», де головним доповідачем виступив Ігор Курочка, спеціаліст з питань економічної безпеки компанії YouControl.

YouControl —  це аналітична система, що використовує унікальну технологію і з понад 40 джерел формує досьє на кожну компанію України на основі відкритих даних, відстежує зміни в держреєстрах та візуалізує зв’язки між афілійованими особами. Унікальна технологія YouControl дозволяє за хвилину отримати актуальну (на час запиту) інформацію про компанію або ФОП. Функція моніторингу щоденно повідомляє про зміни відповідно до даних з офіційних джерел.
Протягом свого виступу, Ігор Курочка акцентував увагу присутніх на можливостях цього ресурсу. За  1 хвилину у систему автоматично надходять дані 42 державних реєстрів, а інформація відображається у вигляді консолідованого досьє на компанію, доступного в режимі он-лайн. Досьє містить дані про керівників, засновників, підписантів, суму податкового боргу, судові рішення, місцезнаходження за адресою масової реєстрації, тощо. Аналітичні модулі YouControl дозволяють детально ознайомитись з фінансовою, тендерною та зовнішньоекономічною діяльністю компанії. Система у вигляді доступних графіків може відображати результати діяльності компанії за останні 16 років.


Не менш важливим, на думку пана Курочки, є можливість системи знаходити афілійованих осіб та пов’язані компанії, вирахувати фіктивного директора чи реальні масштаби бізнесу. Завчасне попередження про можливі загрози допоможе уникнути додаткових ризиків, можливих репутаційних та фінансових втрат. Протягом виступу, між слухачами та доповідачем відбувалася жива дискусія стосовно актуальних питань ресурсу, його функціональних можливостей та перспективах розвитку.
Також важливо відмітити, що ДВНЗ "КНЕУ імені Вадима Гетьмана" підписав меморандум із компанією YouControl з метою надання викладачам і студентам доступу до інформації щодо фінансового стану та репутації українських компаній.  З 10 жовтня студенти та викладачі можуть вільно використовувати наданий компанією ліцензійний акаунт аналітичної системи для навчальних цілей та підготовки наукових робіт  За допомогою аналітичної системи можливо здійснювати перевірку контрагентів шляхом відстеження змін завдяки щоденному моніторингу відкритих державних реєстрів.