Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Воркшоп «Кар’єра у фінансах та інвестиціях: можливості та перспективи в Україні»05 Листопада 2019р.

1-го жовтня на базі кафедри корпоративних фінансів і контролінгу, за участі Інституту фінансового контролінгу відбувся воркшоп за участі спеціалістів CFA Society Ukraine «Кар’єра у фінансах та інвестиціях: можливості та перспективи в Україні». Спікерами цього заходу стали Олексій Соболєв, CFA, президент Асоціації інвестиційних професіоналів CFA Society Ukraine, керівник проекту ProZorro.Продажі; Ольга Тетерук, CFA, інвестиційний консультант, член ради директорів CFA Society Ukraine; а також Олена Матвійчук, керівник департаменту розвитку кар’єри та HR проектів CFA Society Ukraine.  У воркшопі прийняли участь студенти 1-4 курсів спеціальності «Корпоративні фінанси», а також студенти магістерських програм, аспіранти  та викладачі.

На початку, слово взяла Олена Матвійчук, яка розповіла про особливості рекрутингу в сфері фінансів та інвестицій. Вона зауважила, що для студентів спеціальності корпоративних фінансів, можливими роботодавцями є компанії фінансового сектору, підприємства реального сектору економіки,  державні установи а також професійні консалтингові компанії. Студенти отримали цінні поради щодо вибору майбутньої сфери працевлаштування.

Далі, лекцію продовжила інвестиційний консультант Олена Тетерук. Вона зробила основний фокус на тих факторах, які є важливими для роботодавця в сфері інвестицій. Тут іде мова про навички інвестиційного та фінансового аналізу, аналіз конкурентного середовища, обґрунтування здійсненого аналізу. Крім того, вона акцентувала увагу на уміннях пошуку інформації та знанні іноземних мов на високому рівні. Також,  пані Олена відзначила, що на сучасному етапі, «soft skills» кандидатів (стійкість до стресу, тайм менеджмент, розв’язання складних задач) вважаються більш важливими, аніж hard skills (набуті навички аналізу, обробка даних, тощо).

Останнім виступив Олексій Соболєв. Він розповів про особливості діяльності української CFA спільноти та відзначив, що за даними глобального Інституту CFA, українська CFA спільнота є найкращою «малою» спільнотою у світі. Також, пан Олексій розповів про те, як можна отримати сертифікат CFA в Україні та які переваги він надає для працевлаштування як за кордоном, так і у нас всередині країні. Для полегшення отримання сертифікату CFA, також надаються стипендії, які можуть покривати до 70% від вартості навчання. 

В цілому ж слід відзначити, що даний воркшоп був дуже корисним для студентів, адже вони змогли дізнатися про основні вимоги роботодавців в сфері фінансів та інвестицій, а також як можна отримати сертифікат СFA в Україні.