Online-Воркшоп10 Листопада 2020р.

Online-Воркшоп “СУЧАСНІ ПИТАННЯ ЛОКАЛЬНИХ ПУБЛІЧНИХ ФІНАНСІВ ТА МІСЦЕВОГО” 4-5 листопада 2020 року сконцентрував увагу на успіхах та викликах, що мають місце у процесі реалізації реформи децентралізації.

Практики та науковці презентували реалії, в яких сьогодні функціонуються ОТГ; умови бюджетного планування; стратегію розвитку столиці; практичні аспекти державних закупівель на локальному рівні; особливості реформи бухгалтерського обліку в державному секторі.

Висновки та результати спонукали до дискусії та пошуку відповідей на протиріччя реформ. Сьогодні науковці та практики зіштовхуються із такими позиціями та запитаннями як: "...децентралізації - бути, але чи правильним є обраний формат її реалізації? Чи побудовані партнерські відносини між управлінцями різних бюджетних рівнів? Чи проведена попередня оцінка фіскальної спроможності ОТГ? Як діяти, якщо зобов’язання за витратами ОТГ перевищують надані права на доходи?

Всі ці питання також стали канвою для дослідниць та організаторів заходу Голови Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених КНЕУ, доцента, к.е.н. Степури Марини Михайлівни та Голова Ради молодих вчених КНЕУ доцента, к.е.н. Котіної Анни Михайлівни. Пропозиції дослідниць представлені у вигляді дорожньої карти реформ децентралізації для формування фінансово спроможних громад в Україні.

Організатори вдячні представництву Фонду Ганса Зайделя в Україні, яке надало можливість дізнатись більше нової інформації про проблеми та поточний стан у сфері публічних фінансів на живих прикладах від представників ОТГ, а також ознайомитись із можливістю підвищення кваліфікації публічних службовців за напрямом фінансів місцевого самоврядування в КНЕУ.

Щиро вдячні доповідачам та учасникам за відверту дискусію та зорієнтованість на результат!

З повагою,

Організатори заходу :)