4-5 Квітня «Створення офісу омбудсмена з метою захисту прав студентів» у ДВНЗ "Київський національний економічний університет" Еразмус09 Квітня 2019р.

Два дні  поспіль у  КНЕУ імені Вадима Гетьмана відбувається  зустріч представників управлінського персоналу Міжнародного проекту Еразмус + «Створення офісу омбудсмена з метою захисту прав студентів».

На урочистому відкритті 4 квітня у конференц-залі університету зібралися представники країн-партнерів: Грузії, Азербайджану, Австрії, Польщі, Італії, Фінляндії, Великої Британії. З вітальним словом до присутніх звернулася проректор з науково-педагогічної роботи Т. Є.Оболенська: «КНЕУ,  історія якого розпочалася 1906 року,  завжди був серед флагманів та новаторів змін в освітньому процесі. 6 червня 2018 року на засіданні уряду було прийнято Постанову «Деякі питання освітнього омбудсмена». Ця подія є визначною в захисті праві та свобод  студентів. Команда університету вивчала досвід кількох  вищих навчальних закладів Польщі, Португалії,  Італії,  країн-партнерів проекту. Ми  розробили  модель, в якій захист прав студентів забезпечує не одна людина, а ціла команда різнопрофільних спеціалістів на чолі з Омбудсменом, який, до слова, не є співробітником університету. Основні напрями діяльності офісу:  правовий, організаційно-фінансовий, міжнародний, психологічно-виховний, інформаційно-комунікативний, з самоврядування, академічний, соціально-побутовий. Проводяться численні тренінги з правозахисних питань для студентів та викладачів. Шлях до повної імплементації офісу не завжди простий, але є мудре китайське прислів’я: «Не бійся зростати повільно, бійся стояти на місці».

Заступник міністра освіти і науки України Р. В. Греба  акцентував  на реформах в освітньому процесі, які відповідають європейським стандартам. «Міністр Л. М. Гриневич націлена на прогресивні зміни. Молодь України має бути креативною, відповідальною, академічно мобільною. Створення інституту освітнього омбудсмена захищає права та свободи студентів», - зазначив Роман Володимирович.

Омбудсмен з прав студентів КНЕУ  Б. В. Ярмоленко - випускник нашого університету, добре знає, чим живе студентство. До нього може звернутися кожен.

Досвідом створення офісу омбудсмена на конференції поділилися представники країн-партнерів проекту.