Університет Хазар25 Вересня 2017р.

Обговорення важливих моментів стосовно функцій омбудсмена та його повноважень у вузі в рамках проекту #AESOP на зустрічі в Баку, яка пройшла 20-23 вересня

З 20 по 23 вересня на базі  Хазарського Університету  в Баку відбулося засідання
учасників проекту  "Створення інституту омбудсмена з метою захисту прав студентів "
(AESOP) перед  WP4 . Представники університетів-партнерів обговорювали
реалізовану та поточну діяльність проекту, а саме під час зустрічі було :

1) підведено підсумки першого етапу виконання проекту AESOP зокрема, узагальнено найкращий досвід створення інституту омбудсмена університетів учасників, досвід яких було спрезентовано в 2017 році;

2) розроблено рекомендації щодо розвитку інституту омбудсмена на рівні вузу, регіону, країни з ментальним врахуванням специфіки кожног учасника проекту;

3) отримано роз’яснення та завдання в частині підготовки фінансових звітів та документації за підсумками кожної зустрічі проекту, що повинно бути враховано під час підготовки загального звіту по проекту;

4) проаналізовано практику ведення інтернет- сайту та веб-сторінки;

5) обговорено та прийнято рішення щодо плану тренінгів для успішного виконання проекту, зокрема систематизовано види тренінгів, дати їх проведення та змістовне наповнення.

Багато європейських університетів мають так званих "Омбудсменів " або "Уповноважених ", які, як правило, є незалежними особами, призначеними ректором/радою,  або обрані студентським колективом, які стежать за правами студентів та вирішуютьконфліктні ситуації...

Омбудсмени можуть бути в межах або поза межами університету, але ідея полягає в тому, що вони професійно допомагають людям, студентам, які дійсно потребують допомоги у відстоюванні їхніх прав, а також допомагають  юридичними консультантаціями, коли це необхідно. Ідея AESOPполягає у зміні політики у університетах-партнерах для створення офісів омбудсменів.

Тому узагальнюючи досвід побаченого та почутого, враховуючи стратегію роботи ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» на зустрічі в Баку було спрезентовано та запропоновано модель створення та введення посади Омбудсмена в нашому Університеті та отримано позитивні відгуки.