Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

2015 рік

 

 
«Управління складською діяльністю з використанням інструментів логістики на підприємствах машинобудування»
 

Бакута Алла Валеріївна 
Дата захисту: 11.03.2015
Науковий керівник: д.е.н., професор Ткаченко Алла Михайлівна

Дисертацію присвячено обґрунтуванню теоретичних положень, методичних підходів та науково-практичних рекомендацій щодо оптимізації логістичних витрат, складської діяльності машинобудівних підприємств з використанням інструментів логістики. Поглиблено наукові підходи до визначення економічної сутності логістичної концепції в діяльності машинобудівного підприємства та удосконалено підходи до визначення понятійно-категоріального апарату логістики з погляду на неї як на самостійний вид підприємницької діяльності та удосконалено підхід до класифікації сучасних складських об’єктів. Проведено поетапні дослідження процесу логістизації машинобудівних підприємств з обґрунтуванням доцільності створення підприємствами-партнерами логістичного центру з участю держави та здійснено оцінку готовності підприємств до передачі логістичних функцій на аутсорсинг. Обґрунтовано концептуальні підходи щодо впливу інструментів логістики на розвиток економіки за допомогою кластерної моделі господарювання, функціонування переваг логістичної концепції з використанням моделі ефективного впровадження завдань логістичної системи й урахуванням партнерських відносин як державного, так і приватного секторів, що уможливлює перехід від ринкової до соціально-ринкової економіки.

Автореферат

 
«Забезпечення інноваційного розвитку підприємств (за матеріалами підприємств харчової промисловості України)»
 

Чухраєва Наталія Миколаївна
Дата захисту: 11.03.2015
Науковий керівник: к.е.н., професор Швиданенко Генефа Олександрівна

Дисертація присвячена питанням забезпечення інноваційного розвитку підприємств харчової промисловості України. Уточнено класифікацію видів розвитку підприємств. Досліджено сутність сучасних поглядів на інноваційний розвиток промислових підприємств та визначено його тенденції. Систематизовано форми і методи інноваційного розвитку підприємств в умовах невизначеності. Визначено структуру та складові забезпечення інноваційного розвитку підприємств. Досліджено методичні підходи до оцінювання рівня інноваційної активності та ефективності інноваційної діяльності підприємств. Обґрунтовано теоретичні положення щодо формування системи забезпечення інноваційного розвитку підприємств. Проаналізовано інноваційний клімат і рівень інноваційної активності харчових підприємств України. Визначено тенденції інноваційного розвитку харчових підприємств та рівень його ресурсного забезпечення. Запропоновано концептуальний підхід до формування моделі забезпечення інноваційного розвитку підприємств на основі симбіозу теорій розвитку, інновацій, стійкості, ефективності, зацікавлених осіб та вартості. Ідентифіковано передумови та параметри забезпечення стійкості та ефективності інноваційного розвитку підприємств харчової промисловості. Визначені прогнозні фінансово-економічні результати інноваційного розвитку досліджуваної вибірки харчових підприємств.

Автореферат

 
«Удосконалення цінової політики підприємств по переробці риби та морепродуктів»
 

Корман Ірина Іванівна
Дата захисту: 08.04.2015
Науковий керівник: д.е.н., професор Корінєв Валентин Леонідович

Дисертація присвячена розробці теоретико-методичних засад цінової політики підприємства, що займається переробкою риби та морепродуктів. На цій підставі досліджена діяльність суб’єктів вітчизняного ринку риби та морепродуктів та розроблені заходи підвищення ефективності їх цінової політики. Дослідження базових категорій, пов’язаних із ціновою політикою підприємства та процесом встановлення ціни, дало змогу з’ясувати суть даного процесу, виокремити рушійні сили та розробити відповідний науково-методичний інструментарій управління ним. Узагальнено суть ціни, цінової політики, цінової стратегії та цінової тактики. Розроблено методичні підходи до формування ціни на продукцію підприємства. Досліджено вітчизняний ринок риби та морепродуктів та визначено особливості встановлення ціни на дану продукцію. На основі аналізу еластичності продукції запропоновані заходи, що дозволять підвищити ефективність цінової політики підприємства і обрати правильну цінову стратегію.

Автореферат

 
«Механізм забезпечення інвестиційної привабливості підприємства (за матеріалами фармацевтичних підприємств України)»
 

Кубарева Ірина Володимирівна
Дата захисту: 08.04.2015
Науковий керівник: к.е.н., професор Батенко Людмила Павлівна

Дисертація присвячена розробці теоретико-методичних і прикладних аспектів побудови і функціонування механізму забезпечення інвестиційної привабливості підприємства (МЗІПП). Проведено аналіз та впорядкування понятійно-категоріального апарату досліджуваної предметної галузі, сформульовано сутність інвестиційної привабливості підприємства (ІПП). Обґрунтовано місце та роль ІПП в інвестиційному процесі, його архітектоніку, інструментарій забезпечення. Здійснено періодизацію життєвого циклу підприємства-реципієнта у контексті ідентифікації інтересів інвестора та цілей залучення інвестицій. Визначено теоретико-методичні засади побудови МЗІПП, його мету, завдання, обґрунтовано складові (субмеханізми), їх суб’єкти, процеси та інструментарій. Визначено тенденції розвитку світового та вітчизняного фармацевтичних ринків, проведено діагностику й позиціонування фармацевтичних підприємств України у контексті їх інвестиційної привабливості, виявлено та проаналізовано чинники її забезпечення. Обґрунтовано методичні засади оцінювання ІПП, проведено їх апробацію по групі фармацевтичних підприємств, розроблено рекомендації щодо її підвищення. Сформовано напрями організаційної підтримки функціонування МЗІПП.

Автореферат

 
«Індивідуалізація маркетингу на основі Інтернет-технологій»
 

Єременко Юлія Олександрівна
Дата захисту: 29.04.2015
Науковий керівник: д.е.н., професор Решетнікова Ірина Леонідівна

Дисертацію присвячено питанням індивідуалізації маркетингового впливу на споживача за допомогою інтернет-технологій. У роботі уточнено понятійний апарат індивідуального маркетингу та запропоноване авторське визначення індивідуального маркетингу. Систематизовано підходи до класифікації маркетингових інтернет-технологій та, як результат, запропоновано класифікацію на основі комплексу інтернет-маркетингу, визначено взаємозв’язок між інструментами інтернет-маркетингу, інтернет-ресурсами та маркетинговими інтернет-технологіями. Розроблено методику оцінки рівня використання інтернет-технологій в маркетингу, яка дозволяє визначати певної типології інтернет-ресурсів підприємства. Проаналізовано тенденції розвитку готельного господарства АР Крим та проведено оцінку рівня використання інтернет-технологій в маркетинговій діяльності підприємств. Проведено сегментацію споживачів на основі факторів поведінкової лояльності та запропоновано математичні моделі визначення прогнозної цінності окремих сегментів. Розроблено модель індивідуалізації комплексу маркетингу на основі використання інтернет-технологій.

Автореферат

 
«Організаційно-економічні засади забезпечення захисту підприємства на ринку корпоративного контролю»
 

Москвін Борис Юрійович
Дата захисту: 27.05.2015
Науковий керівник: к.е.н., доцент Черпак Антоніна Євгенівна

Дисертацію присвячено дослідженню теоретико - методичних положень і прикладних рекомендацій щодо забезпечення захисту підприємства на ринку корпоративного контролю. Визначено специфіку і будову ринку корпоративного контролю, розмежовано типи поведінки підприємства на цьому ринку. Охарактеризовано сучасний стану і тенденції розвитку ринку корпоративного контролю в галузі машинобудування України, оцінено привабливість вітчизняних машинобудівних підприємств для реалізації дружніх інтеграційних угод і корпоративних захоплень, досліджено існуючу практику захисту машинобудівних підприємств на ринку корпоративного контролю України. Узагальнено концептуальні положення управління захистом підприємства ринку корпоративного контролю, розроблено матрицю заходів з управління захистом підприємства на ринку корпоративного контролю, запропоновано методичний підхід до оцінювання вартості захисту підприємства на ринку корпоративного контролю, розроблено модель організаційно-економічного забезпечення захисту підприємства на ринку корпоративного контролю.

Автореферат

 
«Управління інтелектуальним потенціалом підприємств (за матеріалами телекомунікаційних підприємств України)»
 

Бойко Тетяна Леонтіївна
Дата захисту: 16.09.2015
Науковий керівник: к.е.н., професор Швиданенко Генефа Олександрівна

Дисертацію присвячено комплексному обґрунтуванню та вирішенню на теоретичному й практичному рівнях проблемних питань з управління та розвитку інтелектуального потенціалу телекомунікаційних підприємств України. Досліджено теоретичні підходи до визначення сутності інтелектуальних ресурсів і потенціалу в економічній теорії. Вдосконалено класифікацію інтелектуальних ресурсів підприємств (додано критерій «за впливом на створення вартості»). Обґрунтовано методологічний підхід і розроблено відповідний алгоритм оцінювання величини та рівня використання інтелектуального потенціалу підприємств за певний період. Адаптовано до прикладного застосування методичний базис визначення комплексної дієвості управління інтелектуальним потенціалом у стратегічному контексті. Вдосконалено концептуальні підходи до забезпечення передумов впровадження ефективної системи і стратегії менеджменту інтелектуального потенціалу суб’єкта господарювання. Здійснено комплексну діагностику поточного стану, динаміки, проблем і перспектив розвитку телекомунікаційної сфери як сучасного інтелектуального виробництва. Проведено аналітичне оцінювання величини і рівня використання інтелектуального потенціалу досліджуваних підприємств. Обґрунтовано базові параметри формування ефективних стратегій управління інтелектуальним потенціалом телекомунікаційних підприємств і розраховано економічні результати від їх впровадження.

Автореферат

 
«Управління реорганізацією підприємства (за матеріалами промислових підприємств залізничного машинобудування)»
 

Кукоба Олександр Володимирович
Дата захисту: 16.09.2015
Науковий керівник: к.е.н., доцент Колот Володимир Михайлович

Дисертацію присвячено розробці теоретичних, методичних і прикладних засад управління реорганізацією підприємств залізничного машинобудування. У роботі на основі етимологічного аналізу понять, що стосуються процесів реорганізації підприємств на ґрунті запропонованого нового розуміння реорганізації, як сукупності дій із організаційного реформування, зміни організаційної структури та порядку виконання бізнес-процесів підприємства дістав розвитку понятійно-категоріальний апарат організаційних теорій. Запропоновано нову класифікацію реорганізацій, моделі оцінювання доцільності реорганізацій за спрямуваннями (організаційне реформування, організаційна реструктуризація, перепроектування організації виконання бізнес-процесів), методи побудови організаційних структур підрозділів з управління реорганізаціями, їх цілі, функції, завдання та позиціонування у системі менеджменту підприємства. Сформовано систему показників для оцінювання доцільності та ефективності реорганізацій за різними спрямуваннями. Розроблено технологію проектування й впровадження систем менеджменту реорганізаціями підприємств залізничного машинобудування. Проведено імітаційне моделювання результативності організаційного реформування підприємств залізничного машинобудування, а також визначення достовірності запропонованих моделей оцінювання організаційно-економічної доцільності внутрішніх реорганізацій на цих підприємствах.

Автореферат

 
«Ефективність енергозберігаючих технологій в овочівництві закритого ґрунту»
 

Іваненко Віктор Федорович
Дата захисту: 07.10.2015
Науковий керівник: д.е.н., професор Червінська Любов Петрівна

Узагальнено теоретичні і прикладні аспекти вітчизняного та зарубіжного досвіду ефективності застосування енергозберігаючих технологій у тепличному господарстві, а також існуючі методичні підходи до оцінки ефективності енерговитрат та енерговіддачі в овочівництві закритого ґрунту. Дано порівняльну оцінку застосування альтернативних технологій за елементами витрат виробничих ресурсів та обґрунтовано параметри формування показників ефективності в залежності від структури витрат виробництва продукції овочівництва закритого ґрунту. Розроблено параметри економічної моделі оптимізації витрат енергетичних ресурсів і показників ефективності тепличного господарства в залежності від виробничих і природно-кліматичних факторів та запровадження інноваційних проектів, альтернативних джерел енергії.

Автореферат

 
«Управління технічним розвитком підприємства на стратегічних засадах»
 

Данилюк В'ячеслав Олексійович
Дата захисту: 28.10.2015
Науковий керівник: к.е.н., доцент Володькіна Марина Владиславівна

Дисертацію присвячено поглибленню теоретичних положень та розробці практичних рекомендацій щодо управління технічним розвитком підприємства на стратегічних засадах. У роботі уточнено сутність понять «розвиток», «технічний розвиток», «стратегія технічного розвитку» та встановлено їх взаємозв’язки. Узагальнено ключові особливості технічного розвитку вітчизняних підприємств-виробників хлібопекарського обладнання, здійснено оцінку технічного рівня даних підприємств та виявлено тенденції їх технічного розвитку. Проаналізовано основні проблеми технічного розвитку, досліджено можливі напрямки удосконалення управління технічним розвитком вітчизняних підприємств на стратегічних засадах. Визначено методичні засади вибору окремих показників технічного рівня підприємства для побудови інтегрального показника. Розроблено методичний підхід до вибору форми технічного розвитку, сутність якого полягає у визначенні показника Пфтр( ), побудованого на основі окремих показників технічного рівня підприємства за допомогою методу головних компонент. Побудовано матрицю вибору стратегії технічного розвитку для вітчизняних підприємств. Обґрунтовано доцільність використання адаптаційних механізмів для вітчизняних підприємств-виробників хлібопекарського обладнання при формуванні та реалізації стратегії технічного розвитку. Їх основна функція полягає в тому, що вони допомагають обрати стратегію взаємодії підприємства із зовнішнім середовищем.

Автореферат

 
«Маркетинг інноваційних об’єднань підприємств (за матеріалами фармацевтичних підприємств України)»
 

Касянов Ярослав Андрійович
Дата захисту: 28.10.2015
Науковий керівник: д.е.н., професор Шафалюк Олександр Казимирович

Дисертацію присвячено вирішенню теоретичних і практичних аспектів маркетингового забезпечення інноваційної діяльності сучасних об’єднань підприємств. У роботі досліджено еволюцію наукових поглядів на визначення та змістовне наповнення поняття «маркетингове забезпечення». Обґрунтовано необхідність адаптації аналітичного інструментарію обґрунтування господарських рішень до сучасних динамічних умов діяльності підприємств, розкрито передумови та принципи інтегрованого аналізу маркетингових та інноваційних процесів, через об’єктивізацію доцільності їх отримання з позицій вимог користувачів. Ідентифіковані джерела та механізми розвитку фармацевтики України, проаналізована діяльність провідних фармацевтичних об’єднань підприємств за критерієм консолідації, враховуючи глобальний контекст економічних змін і тенденції розвитку світових ринків. Запропонована концепція маркетингового забезпечення інноваційної діяльності промислових підприємств на засадах прогнозування споживчих, ресурсних, часових та інформаційних параметрів, входження до цілісних глобальних бізнес-моделей. Розроблено, обґрунтовано і впроваджено графоаналітичну систему прогнозування. Поглиблено методичні засади концепції маркетингового менеджменту в об’єднаннях підприємств на основі використання аналізу трансакційних витрат.

Автореферат

 

Остання редакція: 25.11.19