Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

ЗНО виведуть на рівень закону12 Вересня 2012р.

Зовнішнє незалежне оцінювання є світовою практикою, і в Україні воно впроваджуватиметься й надалі. З ухваленням і набуттям чинності законопроекту "Про вищу освіту" його вже не зможе коригувати будь-хто. На цьому наголосив голова Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти України Максим Луцький.

“Тестування узаконено новим законопроектом про освіту. Якщо раніше це було постановою МОНмолодьспорту, і кожен новий міністр міг його коригувати, то сьогодні ми його виводимо на рівень закону”, — заявив М.Луцький. Окрім цього, на думку голови Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти України, діти розучилися вчитися та думати. Вони вчать лише ті дисципліни, які потрібні їм для вступу до вищого навчального закладу, а решта — їм не потрібні. М.Луцький зазначив, що, можливо, краще перейти на німецьку систему освіти, коли взагалі не потрібно складати вступних іспитів — лише подати атестат до ВНЗ. При цьому близько 70% студентів відраховують після першого курсу.

Однак, за словами народного депутата, він і сам не в захваті від тестування, оскільки хтось може миттєво відповідати на запитання, комусь треба подумати, але це не означає, що знання останнього — гірші. М.Луцький зазначив, що у США тестування впроваджувалося поступово, упродовж 15-ти років.

За матеріалами: vnz.org.ua