Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Рекомендації щодо впорядкування авторських профілів на платформах ORCID, Scopus, Web of Science, Google Scholar

Шановні науковці!

В рамках планового впорядкування авторських профілів нагадуємо про необхідність актуалізувати дані своїх персональних сторінок на платформах ORCID, Scopus, Web of Science, Google Scholar.

Стандартні рекомендовані дії, спільні для всіх платформ:

  1. Переконатись, що на кожній з платформ у Вас лише один видимий авторський профіль, дубльовані прибрати/поєднати.
  2. Переконатись, що в Вашому профілі:
  • відображені всі Ваші (індексовані платформою) публікації, у разі відсутності додати;
  • відсутні публікації, автором яких Ви не являєтесь, у разі наявності вилучити;
  • дубльовані записи на одну й ту саму публікацію поєднані.

      3. Акцентуємо увагу на доцільності налаштування перехресних посилань між авторськими профілями науковця на різних наукових платформах. Так, у кожному з профілів можливо налаштувати посилання на інші Ваші персональні сторінки, зокрема:

  • ORCID: посилання на Scopus Author ID, WoS  ResearcherID, Google Scholar, персональну сторінку на сайті Університету тощо;
  • Scopus: посилання на ORCID, персональний акаунт Mendeley;
  • Web of Science: посилання на ORCID;
  • Google Scholar: посилання на персональну сторінку на сайті Університету тощо.

Поточні зауваження для кожного з ресурсів:

ORCID (orcid.org)

Співпраця між консорціумом ORCID і Національною електронною науково-інформаційною Системою «НАУКА» (nauka.gov.ua) зробила можливою синхронізацію і автоматичне відображення у Системі «НАУКА» відомостей з авторських сторінок українських науковців на платформі ORCID. Отже, добре впорядкований загальновидимий профіль ORCID, із заповненими полями про афілійовану установу, академічну біографію, науковий доробок тощо, дозволяє через функцію синхронізації коректно відобразити відомості про вченого в Системі «НАУКА». Наразі проєкт знаходиться у дослідній експлуатації, запуск запланований на 2025 рік.

Scopus (scopus.com)

Авторам рекомендується приєднувати до свого акаунту Scopus посилання на власний ORCID (через функцію синхронізації), що сприятиме більш точній ідентифікації індексованих на платформі публікацій науковця.

Web of Science (webofscience.com)

Додатково до вже наведених рекомендацій, звертаємо Вашу увагу: внаслідок технічних оновлень на Платформі були змінені деякі з налаштувань індивідуальних сторінок, у зв'язку з чим окремі публікації можуть потребувати повторної верифікації авторами. Якщо на Вашій сторінці з’явились такі документи з позначкою «Неверифікована публікація», їх необхідно підтвердити в ручному режимі зі свого акаунту. Також, у разі відсутності (або зникнення) на Вашій авторській сторінці окремих Ваших індексованих публікацій, їх необхідно додати через панель управління записами в персональному профілі або через опцію «Підтвердити перелік своїх публікацій» («Verify your Author Record») у згенерованій колекції документів за результатами пошуку, здійсненому за прізвищем автора.

Google Scholar (scholar.google.com)

  • Додатково до вже наведених рекомендацій, у полі «Установа» важливо дотримуватись нормалізованої назви Університету, зазначеної у Статуті: Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. Якщо система автоматично не утворила гіперпосилання на назву, необхідно додати абревіатуру (KNEU) в дужках після повної назви.
  • В спеціально призначеному полі наприкінці анкети в шапці профілю може бути надане посилання на Вашу персональну сторінку на сайті Університету, де зазначені ширші відомості про Ваш науковий ступінь, посаду, академічний і науковий доробок тощо.
  • Власне ім’я рекомендовано прописувати як українською мовою, так і латиницею (у формі, в якій воно фігурує в публікаціях).
  • Також нагадуємо, один із найшвидших і найоптимальніших способів поповнення даних про свій публікаційний доробок у ORCID – шляхом експорту переліку публікацій зі своєї сторінки Google Scholar через файл BibTex. Саме тому ми радимо організувати процес актуалізації своїх авторських профілів з першочергового впорядкування власної сторінки Google Scholar.

У разі виникнення додаткових питань, будь ласка, звертайтесь за консультаціями до Наукової бібліотеки імені М. В. Довнар-Запольського за електронною адресою library@kneu.edu.ua.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Остання редакція: 17.09.24