Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Теми, які не варто піднімати в офісі20 Квітня 2021р.

Теми, які не варто піднімати в офісі                                                                                                                                                                                                                                   
Щоб не допустити падіння ефективності, слід дотримуватися правил, які допомагають запобігти можливим неприємностям в майбутньому. Суперечки не завжди закінчуються мирно, тому необхідно своєчасно зупинятися або ж не зачіпати деякі питання зовсім.
 
 Релігія, а також расові, статеві та національні відмінності. Слід бути обережним з жартами на дані теми (так само як і з привітаннями), оскільки ви можете не знати, що саме може образити чи роздратувати співрозмовника. Другий важливий момент: не варто також нав'язувати свою точку зору, адже, як правило, виникають на цьому грунті суперечки не мають так званої золотої середини, коли обидві сторони погоджуються з наведеними доводами.
 
 Політика. Запеклі дебати слід залишити телевізійних ток-шоу та каналів на YouTube, оскільки різні політичні уподобання налаштовують один проти одного досить легко. Тижні до і після виборів - найбільш «небезпечне» час, тому не варто влаштовувати допити, хто за кого хоче проголосувати, а також чи задоволені вони раніше прийнятим рішенням.
 
 Індивідуальні смаки. Кіно, музика, книги, одяг - у кожного є власні переваги, і часом вони можуть йти врозріз з думкою більшості, тому намагайтеся уникати категоричності у висловлюваннях.
 
 Приватне і сімейне. Дані теми краще залишити для друзів, однак бувають винятки, коли ви добре знаєте співрозмовника. Головне - уникайте незручних запитань і будьте обережні в коментарях.
 
 Зарплати. У деяких компаніях дана тема - табу, тому порушення запропонованих правил може призвести навіть до звільнення. Але в будь-якому випадку слід уникати питань, що стосуються заробітної плати колег або керівництва.
 
 Співробітники, які більше не працюють в компанії. Причини відходу можуть бути різними, однак колишні колеги не повинні ставати темою для обговорення, особливо в негативному ключі - це нікого не прикрашає.
 
Важливо: завжди повідомляйте співрозмовнику, якщо та чи інша тема неприйнятна для вас - це допоможе звести до мінімуму навіть найменшу ймовірність конфлікту. Комфортна робоче середовище - основа продуктивного праці і не тільки хороших відносин, а й, можливо, міцної дружби за межами офісу.