Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Топ-5 дискримінаційних питань на співбесідах26 Листопада 2020р.

Топ-5 дискримінаційних питань на співбесідах
Час від часу кандидати, й особливо кандидатки, на співбесідах зустрічаються з дискримінаційними, особистими та образливими питаннями. Розглянемо 5 найпопулярніших.
✅«Коли в декрет?»
Сімейний стан і ваше особисте життя ніяким чином не стосуються роботодавця. Спробуйте ввічливо відповісти, що краще поговорити про ваш досвід або: «Давайте я краще розкажу вам про досягнення на останньому місці роботи».
✅«Коли заміж?»
Ці питання і принизливі, і зовсім не стосуються роботи. Попросіть роботодавця не запитувати про таке, адже це не стосується роботи і ви переконані, що впораєтеся успішно з усіма своїми обов’язками найкращим чином.
✅«Скільки вам років?»
Це вже стосується і чоловіків, і жінок в однаковій мірі.
Вивчайте сучасні технології, особливо популярні робочі діджитал інструменти, продавайте себе на співбесіді, розкажіть роботодавцю, який у вас багатий досвід і що ви активно вчитеся і розвиваєтеся.
Ваш вік – це перевага!
✅Політичні погляди, релігія
Вас не можуть не взяти на роботу через політичні погляди або віросповідання. Такі питання ставлять, щоб зрозуміти, чи впишетеся ви в корпоративну культуру компанії або чи не будете ви відсутні в релігійні свята, якщо для компанії критично працювати в ці дні.
Поясніть, що ви знайомі з графіком роботи компанії і він вас влаштовує, а ваші погляди — це особиста справа і вони не перетинаються з роботою і виконанням професійних обов’язків.
✅«Скільки ви заробляли на попередньому місці?»
«Чи у вас власне чи орендоване житло?» І навіть, якого метражу ваша квартира. Так, таке питають на співбесідах.
Роботодавець таким чином намагається оцінити ваш фінансовий стан, щоб вирішити, яку саме пропозицію із зарплати вам зробити.
Якщо вас питають щось, що не стосується безпосередньо роботи, найкращий варіант — ввічливо відмовитись відповідати на такі питання, роз’яснити, що вони не коректні і зовсім не стосуються ваших компетенцій і досвіду.
Пам’ятайте, чим більше кандидатів на співбесідах будуть відмовлятися відповідати на некоректні питання, тим рідше роботодавці будуть їх ставити!