Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Шукати і знайти25 Вересня 2020р.

Хоча ринок праці й почав потроху оживати, пошукачу зараз доводиться не солодко. Конкуренція, яка ще на початку року була 6-8 резюме на одну вакансію, наразі збільшилась у 2-3 рази. Тому до процесу пошуку роботи варто підходити ще більш відповідально.
???? 1. ВРАХУВАТИ НОВІ ВИМОГИ РОБОТОДАВЦІВ
Коронакриза багато чого змінила на ринку праці. Зокрема, вплинула на ті вимоги, які роботодавці висувають до пошукачів. Серед головних тенденцій останніх місяців - максимальна оптимізація всіх ресурсів. Бізнес відкидає все другорядне, залишаючи лише найнеобхідніше - те, що здатне генерувати прибуток. Тому вміння працювати в ситуації з обмеженими ресурсами зараз виходить на перший план у вимогах до пошукачів.
«Коронакриза сильно актуалізувала потребу у синхронізації корпоративних цінностей та цінностей співробітників. Якщо вони йдуть окремо одні від одних, то плідна довгострокова співпраця у працівника та роботодавця навряд чи вийде. Це варто врахувати»
???? 2. ВІДКОРЕГУВАТИ РЕЗЮМЕ
Наступний крок у пошуку роботи - самопрезентація. І починається вона з резюме. Адже яким би висококваліфікованим спеціалістом ви не були, некоректно складене CV може стати на заваді вашому працевлаштуванню. Резюме для пошукача – ідеальний спосіб подати себе в найвигіднішому світлі. Його мета - звернути увагу на себе при першому, зазвичай заочному, знайомстві, скласти гарне враження та спонукати роботодавця запросити вас на особисту зустріч. При цьому головний принцип підготовки резюме - підкреслити всі позитивні моменти і зробити непомітним, наскільки це можливо, все, що не є вашою сильною стороною.
???? 3. ПІДГОТУВАТИСЬ ДО СПІВБЕСІДИ
Підготовка до співбесіди складається з 5 етапів:
● “Аналітика”: ознайомтесь з пропозиціями на ринку праці, сформуйте список ТОП-10 «власних» найкращих компаній, уважно ознайомтесь з вакансіями.
● “Максимум інформації”: ознайомтесь із сайтом компанії, відгуками про неї, послугами/продуктами.
● “Імідж понад усе”: до зустрічі структуруйте запитання для розмови, поводьтеся за правилами загального етикету та постарайтесь максимально заспокоїтися.
● “Що мені сказати”: розповідайте правдиві факти та наведіть приклади, що ілюструють досвід, висвітлюйте свої досягнення.
● “Зворотний зв'язок”: дочекайтесь обумовленого часу та поцікавтесь відповіддю, а у разі відмови - запропонуйте залишити резюме в резерві.