Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

День віддаленого співробітника: дещо про тайм-менеджмент12 Листопада 2020р.

⏰День віддаленого співробітника: дещо про тайм-менеджмент
Одна з популярних формул планування робочого дня 60:20:20. Вона складається з 60% робочого часу (плановане виконання основних завдань та функцій), 20% часу на творчість, самоорганізацію чи відпочинок та ще 20% резервного часу на незаплановані та термінові задачі.
 
▶️Почнемо з основної частини - робочого часу. Як краще розпланувати 60% свого дня?
 
????1. В розрізі тижня плануйте важливі заходи
Наприклад, на наступному тижні у вас має відбутись конференц-кол з керівником вашого департаменту чи підрозділу. Сама зустріч має бути тривалістю 30 хвилин. Плюс додайте сюди ще мінімум 5 хвилин на підготовку (або більше, якщо, наприклад, ви маєте презентувати результати своєї роботи або новий проєкт, а не просто обговорити поточні справи). Та й радимо додати ще додаткові 15 хвилин. Тому що рідко коли такі зустрічі повністю вписуються в таймінг.
 
Цей підхід варто застосовувати і для планування домашніх та особистих справ.
 
????????2. Плануйте справи схематично блоками.
Краще робити це напередодні ввечері. Наприклад, з 9:00 до 12:00 – дзвінки клієнтам, з 13:00 до 15:00 – робота з поточною документацією, а з 16:00 до 18:00 – робота над майбутніми проєктами та опрацювання нових ідей. Зрозуміло, що часові рамки цих блоків можуть зміщатись, але бажано, щоб не більше, ніж на 30 хвилин.
 
Тут важливо робити певні справи в один і той самий час та враховувати індивідуальні особливості та біоритми. Жайворонкам краще планувати найважчі завдання на першу половину дня, а совам – відвести для цього другу.
 
❕✅3. Всередині блоків залиште час на незаплановані справи та / чи відпочинок
Основні справи мають бути базою вашого планування та головною складовою блоків. А далі ви можете відвести час в них для другорядних справ (або незапланованих) або на відпочинок. Пам’ятайте, що і на те, і на те ми можемо витрати по 20% свого часу.
 
Взагалі, між справами корисно переключатись. Зробили одне завдання з блоку? Приділіть 10 хвилин фізичним вправами. Завершили повністю блок? Почитайте книгу перед тим, як перейти до наступного.