Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Злість на користь: як правильно використати потужну емоцію17 Грудня 2020р.

????Злість на користь: як правильно використати потужну емоцію
 
 причина злості – усвідомлення того, що наші інтереси оцінюють дуже низько. Таке ставлення викликає з нашого боку обурення та навіть агресію. Щоб довести помилку, ми готові позбавити суб’єкт нашої злості добрих відносин, дружби, підтримки, грошей або іноді навіть погрожувати фізичною розправою.
 
Фізично, з позиції медицини, все починається з мозку: як і більшість емоцій, злість виникає у мигдалеподібній структурі, яка відповідає за виявлення загроз нашому стабільному стану комфорту. Дуже ефективно: включити тривогу до того, як небезпека буде усвідомлена.
 
????Велика різниця
 Головне використати момент гніву на краще, адже злість може бути як здоровою, так і ні. Головна відмінність здорової емоції від нездорової – відсутність бажання шкодити оточенню фізично або словом, самостверджуватись коштом інших, зневажати їхні особисті кордони.
 
За умови зіткнення з нездоровою злістю обов’язково потрібно захищатись: виявити протест та дати відсіч, здійснити дії для самозбереження, які будуть доречні у даній ситуації. Догма покірності та смиренності – застаріла реакція.
 
✍️Мобілізація
Прагнути придушити злість, на думку спеціалістів, – найгірший варіант.Зовсім не варто опускати руки та чекати поки нерви прийдуть до ладу, замість цього спрямуйте свій стан у творче русло. Маємо гарну новину: вчені довели, що злість готує тіло до мобілізації внутрішніх ресурсів, мотивує до досягнення успіху та допомагає продуктивно працювати.
 
????????Народжені у люті
Так, злість – це наше емоційне паливо, за допомогою якого ми зможемо піддати собі рішучості, хоробрості, наполегливості, ініціативності, вміння без вагань казати «ні», розвиватися та бути задоволеними собою. Розберемось, на разі, які дивіденди можемо отримати від здорового прояву емоції:
 
????Злість може захистити від маніпулятора:  
Ми дуже розгнівані і це надає нам міцний поштовх до перемоги. У результаті дійсно перемагаємо: власними силами розв’язуємо питання. Та ще й «на відмінно».
 
????Злість допомагає вести переговори більш ефективно: 
Виявилось, що гнівному опоненту роблять більші поступки та нижчі вимоги, які забезпечують кращий результат, ніж щасливому. Але попереджаємо: злість має бути здоровою та контрольованою: для успіху справи потрібно бути злим, спокійним та стриманим, а не галасливим та занадто емоційним.
 
????Злість допомагає підвищити продуктивність праці:
Коли ви в поганому настрої, спробуйте розв’язати складне питання, або зайнятися проєктом, який пригальмував. Уявіть, ніби негативні емоції, це паливо, яке ви спалюєте на шляху до створення нового. Негативні емоції повинні змушувати заглиблюватися у проблему і знаходити рішення, яке ви ніколи б не знайшли в більш спокійному стані
 
Отже, моменти гніву можна та потрібно обертати собі на користь. Головне – зуміти правильно використати той самий момент.І пам’ятаємо: злість завжди має бути здоровою.