Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Вчимося правильно відмовляти роботодавцю21 Серпня 2020р.

???? Перше, що варто запам'ятати, – завжди потрібно давати відповідь. Навіть якщо це відмова. Виховайте в собі зобов'язання виходити на зв'язок, навіть якщо пропозиція нецікава. Не варто лінуватися, просто поставте себе на місце людини, яка очікує вашої реакції, будь-якої. Погодьтеся, отримувати відмову несолодко, але коли тебе ігнорують, то така ситуація ще гірша.

???? По-друге, зворотний зв’язок – це людяно. Так можна показати себе як виховану персону, з якою приємно мати справу. Хто знає, можливо, колись доведеться зіткнутися з цією людиною у своїй подальшій роботі, так навіщо псувати відносини заздалегідь?

???? Важливо: дипломатичність однозначно зіграє на руку. Багато рекрутерів ведуть базу даних кандидатів, де відзначають основні якості. Галочка «не прийшов» може в майбутньому серйозно й негативно вплинути на рішення прийняти вас на роботу.

Найкращий спосіб відмовити – повідомити особисто роботодавцю, і бажано телефоном. Звичайно, у нього можуть виникнути питання щодо причин відмови, тому варто бути готовим конструктивно їх пояснити. Цілком ймовірно, що в ході спілкування роботодавець спробує переконати вас у вирішенні відмовитися від співпраці. На цьому етапі можна трохи «поторгуватися», якщо причина крилася в низькій заробітній платі, наприклад.

???? Важливо: дзвонити потрібно завчасно, а не напередодні співбесіди. Однак якщо такий сценарій не виходить реалізувати й довелося вирішувати в останній момент, то варто в будь-якому разі вийти на зв'язок, і як можна швидше. Так роботодавець уже буде напевно знати про ваше рішення та зможе скорегувати свій робочий час.

Занадто докладно пояснювати свою відмову теж не варто. Ваші переговори знаходяться на початковій стадії, і зайве інформаційне навантаження просто не потрібне. Достатньо ввічливо подякувати за інтерес до своєї кандидатури й повідомити, що ви не готові прийняти пропозицію. Потім слід побажати знайти відповідального співробітника й на цьому розпрощатися.