Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Кандидат – без досвіду роботи: про що ж тоді писати в резюме?11 Лютого 2022р.

#статті_перспектива                                                                                                                                                                                                                                                           
Кандидат – без досвіду роботи: про що ж тоді писати в резюме?
                                                                                                                                                                                                         
Зрозуміло, що якщо кандидат не має досвіду роботи, про релевантний досвід складно говорити. Вказуйте всю оплачувану роботу, яку ви виконували, в розділі «Досвід роботи», додайте усюди участь у стажуваннях та практиці. Якщо займалися фрілансом чи мали часткову зайнятість – теж вкажіть. Брали активну участь у громадській діяльності, у волонтерських програмах? Чудово, напишіть про це. Але ретельно поміркуйте про усі попередні місця роботи, щоб знайти «точки дотику» з вакансією, на яку подаєтеся.
 
Неофіційна робота – ще одна річ, яку не варто ігнорувати в своєму резюме. Деякі експерти радять не розмежовувати «офіційну» та «неофіційну» роботу. Так, відомості про неї ніде не зафіксовані, і роботодавець не зможе перевірити правдивість ваших слів. Але якщо ви працювали на неофіційній роботі, яка дала можливість здобути релевантний досвід, обов’язково зазначте про це.
 
Як щодо перерви в професійній діяльності? Що писати в такому випадку? Правду кажучи, для роботодавців не грає особливої ролі, чи має кандидат «пробіл» у своїй кар’єрі. Набагато більше важить, чи співвідноситься загальний досвід кандидата та його навички з посадою, на яку він подається. Але перестрахуватися не завадить, звісно: якщо ви вказали у пункті «Досвід роботи» декілька попередніх місць роботи, а між ними виявився «пробіл», не полінуйтеся додати до резюме супровідний лист, в якому й поясните причину перерви.
                                                                                                                                                                                                                   
Підіб’ємо підсумки
•Зазначаємо у резюме тільки релевантний досвід,
•Адаптовуємо резюме під конкретну вакансію,
•Не навантажуєте CV надмірним обсягом інформації,
•Уникаєте складних конструкцій, коли описуєте свої обов’язки та досягнення на попередніх посадах (простота – ключ до успіху),
•У випадку значних перерв у професійній діяльності – викладіть причини в супровідному листі,
•Перед надсиланням обов’язково перевіряєте, чи не припустилися в процесі складання резюме граматичних та орфографічних помилок. Якщо не впевнені у своїх силах філолога, попросіть когось із друзів чи знайомих, щоб допомогли з цією справою. Граматичні помилки в резюме завжди кидаються в очі, і зайвих балів в очах рекрутера це не додасть.