#статті_перспектива
Як з самого початку зрозуміти корпоративну культуру компанії
Будь-яка компанія має свою власну внутрішню корпоративну культуру. Часто трапляється так, що з корпоративною культурою здобувач знайомиться лише після працевлаштування. Проте не рідко неправильно побудована політика корпоративної культури та внутрішні процеси всередині колективу стають головною проблемою звільнень спеціалістів. В свою чергу це має потужний негативний вплив на загальні показники компанії в цілому.
Питання рекрутеру про цінності компанії
Співбесіда - основна зустріч з роботодавцем, на якій у вас є змога отримати відповіді на питання, які вас цікавлять про корпоративну культуру компанії та робочій команді, в якій вам доведеться працювати.
Дізнайтесь все про робочі процеси в команді. Відповідь на нього дасть вам розуміння, з якими людьми ви працюватимете, а саме люди і формують внутрішню культуру. Тож дізнайтесь: скільки людей в команді, з ким вам доведеться працювати щодня, хто буде перевіряти вашу роботу та кому ви будете доповідати про її вчасне виконання.
Оберіть кейсовий підхід. Про корпоративну культуру найкраще за всього розкаже конкретний кейс чи ситуацію. Наприклад, ви можете запитати: «Чи траплялися ситуації, коли клієнт був незадоволений роботою команди? Що ви, як компанія, робили у такому разі?».
Питання про формат роботи. Формат роботи всередині компанії багато може розповісти про її культуру. Наприклад, якщо в компанії вітається ініціативність, то має існувати механізм, який дозволяє кожному поділитися ідеями та отримати зворотний зв'язок.
Дізнайтесь про бонуси та плюшки. Бонуси справді можуть частково відображати культуру компанії. Наприклад, якщо компанія декларує важливість навчання та саморозвитку для співробітників, то їх у цьому підтримуватиме — компенсаціями чи стипендіями на навчання, внутрішнім університетом, корпоративними курсами іноземних мов тощо. Адже це цінність для неї та частина її культури.