Продовження: "Хитрощі, які допоможуть вдало пройти співбесіду"26 Травня 2021р.

#стаття_перспектива
Продовження
Хитрощі, які допоможуть вдало пройти співбесіду
6. Знайдіть щось спільне із співбесідником. Нам подобаються люди, з якими ми маємо спільні риси. Тому якщо, наприклад, вам відомо, що співбесідник цінує волонтерство, і вам воно теж до вподоби, — знайдіть спосіб поговорити про це.

7. "Віддзеркалюйте" рухи співрозмовника. Люди вважають інших більш приємними, якщо помічають у них схожі рухи. Фахівець із мови жестів Патті Вуд стверджує, що в ідеалі потрібно ніби танцювати зі співбесідником, демонструючи, що вам цікава розмова, що ви — командний гравець.

8. Робіть компліменти, не намагаючись просувати себе. Психологи з'ясували, що коли люди говорять щось приємне, і це не виглядає фальшиво, таких кандидатів частіше беруть на роботу. Йдеться про те, що ви хвалите організацію, демонструєте свій ентузіазм стосовно неї, однак не говорите про свої заслуги.

9. Ви водночас і впевнені в собі, і поважаєте співрозмовника. Автори книги "Friend and Foe" стверджують, що успіх в бізнесі — це водночас наслідок і конкуренції, і співпраці. Це означає, що на співбесіді важливо вміти продемонструвати повагу до інтерв’юера і, одночасно, впевненість у собі. Наприклад, сказати так: "Я в захваті від того, що вам вдалося зробити у такій-то сфері. Це нагадує мені власну ж роботу у такій-то сфері". Ви берете на себе ініціативу в розмові, однак встигаєте й висловити захват заслугами потенційного роботодавця.

10. Розкажіть про те, як контролювали ситуацію на попередній роботі. Щоб вразити того, хто проводитиме співбесіду, поговоріть про вже отриманий досвід; про випадки, у яких брали на себе ініціативу. В одному з досліджень продавці слухали опис гіпотетичної ситуації (клієнт приходить до магазину, щоб купити речі в дорогу, однак не знає, що саме йому потрібно; ви обговорюєте з ним різні продукти, і він купує сонячні окуляри та крем від засмаги). Потім їх просили оцінити, наскільки відчувають свою відповідальність за позитивний результат справи.