#стаття_перспектива
Як побудувати кар'єру
Частина 2
Спілкуйтеся, просіть про допомогу та не зволікайте, коли вам її пропанують. Треба зрозуміти, що звертання з проханням про допомогу - є нормальним бажанням дорослого професіоналу швидко розібратись у новій ситуації, прояв гарного наміру «зростати та вдосконалюватися», як працівник.
Вмійте сприймати критику на свою адресу. Часто в колективах виникають ситуації, коли одні люди критикують інших. У такі моменти, треба вміти розрізняти ту критику, яка спрямована на вашу особистість та може бути проігнорована з вашого боку, від тієї критики, яка призвана «вдосконалити» вашу роботу, бо вона, насправді виявилася , дещо незадовільною.
Оцінюйте свої можливості реально, позбавляйтеся комплексу «всемогутнього». Не має різниці, яку посаду ви зуміли обійняти одразу, не зважаючи на свій юний вік. Треба тверезо оцінювати власні можливості та досвід. Інколи, ваша освіта обумовлює віддання вам відповідальної посади, проте, під вашим керівництвом знаходяться люди, які дійсно знають та вміють робити свою працю набагато краще, аніж молодий бос.
Дозуйте робочі навантаження із «навантаженнями» відпочинку. Й працювати, й відпочивати треба із розумом. Не треба навантажувати себе зайвою та додатковою роботою, лише від того, що ви «молодий та сильний». Робочий графік треба коригувати та працювати таким чином, щоб не відчувати зайвого навантаження, яке може спричинити суттєві проблеми із вашим здоров’я у майбутньому.
Не припиняйте цікавитися та запитувати про все нове. Для того, щоб гідно швидко та ефективно стати справжньою частиною команди та будь-якого колективу, треба спілкуватися та питати. Соромитися робити це – означає наражати себе на відлюдність та одиноцтво, у тому числі, й в якості професіонального зростання. Не треба питати в колег про особисті речі, а ось поцікавитися справами та традиціями роботи та спілкування у колективі, стане зовсім не зайвим.