- Студентське життя»
- Відділ сприяння працевлаштуванню «Перспектива»»
- Можливості»
- Як не працювати у вихідні
Як не працювати у вихідні27 Серпня 2020р.
Як не працювати у вихідні: дієві способи
На початку тижня так чекаєте п’ятниці і з її настанням тішитесь прийдешнім вихідним. Проте чомусь щоразу на вихідних не вдається відпочити і продовжуєте працювати, якщо не на повну силу, то хоча б виконувати дрібні завдання. Знайома ситуація? Тоді хочемо вас засмутити – такий ритм життя швидко приводить до вигорання та проблем зі здоров’ям. Для затятих трудоголіків зібрали лайфхаки, що допоможуть насолодитися вихідними сповна і енергійно зустрічати понеділки.
Поборіть прокрастинацію
Часто ми не можемо встигнути за робочий день майже нічого, тоді доводиться працювати увечері та на вихідних. Поборовши прокрастинацію і навчившись робити все у чітко відведені строки, ви зможете не витрачати особистий час на роботу, а відтак звичка працювати у вихідні зникне сама собою.
Контролюйте навантаження
Якщо колеги та керівництво завалюють вас своєю роботою, бо знають, що ви не проти попрацювати у вихідні – навчіть їм відмовляти. Часто надмірне навантаження роботою не несе для вас нічого позитивного, а лише наближає вас до повної відрази до колись улюбленої роботи.
Робочі листування – табу
Месенджери сьогодні для багатьох замінили робочу пошту, а через постійні сповіщення рука так і тягнеться, щоб відповісти. Проте кожне таке повідомлення несе набагато більшу шкоду вашим вихідним, ніж здається на перший погляд. Повідомте колег, що в неробочий час будете відповідати лише на дуже важливі повідомлення, та й то не миттєво. Для дуже термінових випадків, що трапляються вкрай рідко, нехай використовують телефонний зв’язок.
Знайдіть хобі
Коли у вас є улюблене заняття, за яким години пролітають непомітно і яке дарує вам заряд енергії, то на вихідних ви захочете приділити час йому, а не роботі. Якщо у вас ще немає хобі спробуйте віднайти його серед дитячих спогадів або надихнутися прикладом знаменитостей.
Присвятіть час домашнім справам
Швидше за все у вас є справи, які завжди відкладалися на безвік. Вихідні – найкращий час для їх завершення. Помийте вікна, розберіть гардероб чи дитячі іграшки або приготуйте щось зі збережених рецептів. Такі вихідні, звичайно, важко назвати відпочинком, але вони допоможуть заповнити час і не дати вам сісти за комп’ютер.
Залишайте свій дім чи місто
Особливо ця порада актуальна для фрілансерів, які працюють вдома і після завершення робочого дня чи тижня у них нічого не змінюється. Перезавантажитися у вихідні не виходить, бо ви завжди знаходитеся на своєму робочому місці і волієте працювати за гроші, а не куховарити чи прибирати. Тож єдиний вихід покінчити з цим– це залишити місто чи хоча б дім на вихідні. Зміна обстановки допоможе вам перезарядитися і лише один день поза домом дасть бажаний ефект відпочинку та враження, які допоможуть не вигоріти