Коли ейчар відкриває резюме, він, звісно ж, насамперед звертає увагу на фотографію шукача. Тому вибір знімка для резюме — справа відповідальна
1. Уникайте фото з яскравою мімікою або жестами????
Кривляння і жести (навіть з дуже позитивним значенням) в резюме недоречні. Фотографію зі спокійним виразом обличчя варто використовувати, навіть якщо ви актор-мім або дитячий аніматор. До того ж, психологи не радять навіть успішним рієлторам, менеджерам з продажу або бізнес-тренерам використовувати на рекламних афішах фотографії з жестом «клас» або «Вікторія» (два пальці у вигляді латинської «V»).
2. Встановіть зоровий контакт????
Щоб виглядати розумними і впевненими в собі на фотографії, створіть ілюзію зорового контакту з ейчаром.
Людей, які підтримують зоровий контакт, зазвичай оцінюють як таких, що мають більш високий IQ проти тих, хто його уникає. Створити ілюзію зорового контакту з HR-менеджером за допомогою резюме дуже легко — використовуйте фото, на якому ви дивитеся прямо в камеру.
3. Випростайтеся????????????????
Ще одна розповсюджена помилка, яка може послабити сприйняття ваших компетенцій, — це нахил голови або сутулість.
4. Уникайте «сигналів селфі»????????
Селфі й навіть професійні фото, які виглядають як селфі, в резюме точно не додадуть вам балів від роботодавця.Селфі може зробити вас зіркою Instagram і воно ж може відправити ваше резюме у Кошик. Вся справа в специфіці цього виду фотографії та її підсвідомому посилі — самозамилування.
5. Виберіть відповідний одяг і оточення????????????
Ейчари зроблять висновки і з вашого зовнішнього вигляду на фотографії, і з того, що вас на ній оточує.
Насправді, щоб отримати серйозне фото для резюме, потрібно всього лиш вдягти сорочку з довгим рукавом і знайти простий, нейтральний фон.
Бонус: вдягніть окуляри.????
Так, це жахливе кліше. Але дані психологічних досліджень говорять, що це насправді працює і людина в окулярах здається рекрутеру більш компетентною. Отож, якщо носите окуляри, фотографуватися для резюме краще в них.