Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Седфішери04 Травня 2020р.

????Життя буває різним, з перемогами, радістю, або навпаки непростими моментами. Все це призводить до того, що ми відчуваємо різні емоції: піднесення, тривогу, біль, розчарування… Одні люди  тримають їх міцно в собі. А інші прагнуть оприлюднити емоції, публікуючи у соцмережах свої особисті негативні переживання. Роблять вони це насамперед для  того, щоб привернути до себе увагу, одержати підтримку, лайки та співчуття.
 
????Вияв у інтернеті подібних емоцій і називається «седфішінгом» (від английского «sad» («сумний») та «fishing» (риболовля)). А блогери і прості користувачі інтернету, які роблять пости суму – «седфішерами».
 
????Хто закидує вудку?
Седфішінгом займається велика кількість людей. Всі ми потроху седфішери. Та й у кожного з нас є свій седфішер («бідолага», «скиглій», як ми класично називали його до появи влучного терміну). Такі люди шукають, з ким би побідувати за компанію, використовують наш чат для виливу власного негативу.  Щось не складається з роботою, коханням, друзями, життям взагалі – й уже маємо у нашому спілкуванні гігабайти суму.
 
????????‍♂️Навіщо йдуть на риболовлю?
На думку психологів,  до седфішингу спонукають самотність, низька самооцінка, бажання маніпулювати іншими людьми та нарцисизм. 
Але седфішінг також може бути впроваджений з метою провокації та використання конкретних людей. 
 
????Що ж робити?
На думку психологів, немає нічого поганого в тому, як що такий вилив негативних емоцій зараджує труднощам. Важким моментом для седфішера може бути відсутність очікуваної віддачі. Також наявний ризик отримання негативних коментарів на публікацію, які можуть привести до ворожості і цькування.  І якщо проблема седфішера дійсно реальна, наслідки можуть бути важкими. Краще буде поділитися переживаннями з рідними людьми або з психологом.
 
????Читачам седфішерів радимо не поспішати звинувачувати «скигліїв» у надмірно емоційному сприйнятті ситуації: проблема може виявитись реальною. Є ризик критикою та ігноруванням відштовхнути людину від пошуку підтримки, занизити самооцінку, довести до депресії. Втім, психологи радять емпатичним особистостям   уникати седфішерів, аби зберегти своє психологічне здоров’я.
 
❗️Як висновок, ми радимо користувачам соцмереж, ретельно слідкувати, яка інформація надходить від них в особистих публікаціях і до кого. Будьте ввічливими та поважайте почуття інших.