Small talk в бізнесі: про що говорити з клієнтами і діловими партнерами?21 Квітня 2021р.

Small talk в бізнесі: про що говорити з клієнтами і діловими партнерами?
Small talk – це маленька незначуща розмова, якою ви перекидаєтеся з людьми під час ділових фуршетів та кава-брейків. Під час такого неформального спілкування прийнято зачіпати теми, які робо́ти напряму не стосуються. Адже це час відпочинку, тому робочі питання повинні залишатися за дверима кабінетів. Але про роботу теж можна поговорити, тільки опосередковано.
Світська бесіда – чому це так важко?
Світська бесіда: комусь вона дається легко і невимушено, а когось заставляє обливатися потом і пріти в костюмі, бо збивають з пантелику наступні питання:
• Про що говорити з людиною, з якою бачишся кілька разів на рік?
• Які теми чіпати, а які краще не згадувати?
• Як коректно запитати про специфіку його/її роботи чи посади, щоб не перейти межу ввічливості і такту?
Підготувалися до зустрічі? Підготуйтесь і до Small talk
Підготовка до ділової зустрічі може забрати чимало часу, так і Small talk теж забере у вас трохи часу на підготовку, але всі зусилля згодом повернуться з відсотками. Якщо не знаєте, про що говоритимете під час обіду чи кавування, окресліть для початку коло тем, на які можна розмовляти без страху сказати щось не те. Це тема погоди, самої зустрічі та місця, де вона проводиться.
Питання про роботу
Такі питання повинні бути ненав’язливими. Дайте зрозуміти співрозмовнику: якщо його не влаштовує ваше питання, ви не надокучатимете з розпитуваннями. Краще змінити тему і дати іншій людині можливість проявити себе в іншій темі, в якій він почувається комфортно.
Якщо вам кортить розпитати співрозмовника про роботу, ставте питання наступним чином:
• Наскільки довго ви працюєте в цій сфері?
• Чому ви вирішили стати програмістом/продавцем канцтоварів і т.д.?
• Що найбільше здивувало вас на вашій нинішній роботі?
:small_red_triangle:Людям подобається, коли їх розпитують про речі, в яких вони добре розбираються. Будьте готові, що за кілька хвилин на вас обрушиться тонна корисної інформації. Проявляйте зацікавленість, киваючи головою і всміхаючись, ставлячи уточнюючі чи навідні питання. Застосовуючи такий підхід, і Small talk чудово проведете, і чимало корисної інформації довідаєтеся