Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Навички майбутнього27 Січня 2021р.

Навчання стає більш самостійним, тому все у твоїх руках.
Склади чек-лист навичок майбутнього, яке вже прийшло. Чого тобі не вистачає для успіху? Працюй на цим!
 
Вміння вчитися (рефлексія). Сьогоднішні підлітки та студенти за прогнозами будуть кардинально змінювати професію близько 5 разів за життя. Аби встигати за змінами світу треба вміти швидко перевчитися. Аби опанувати цю навичку візьми будь-яку тему, яка для тебе — «темний ліс». Ядерна фізика чи правила створення веб-сторінок. Вивчи тему максимально. Використовуй різні джерела, вчись критичному мисленню (про це далі). Виведи у звичку рефлексію. Саме вона відповідає за засвоєння знань, а не просто вивчення. Адже пам’ять — штука підступна. Так, американські діти запамятовують близько 10% вивченого за рік. Не тому, що погана освітня система, а тому, що відсутня звичка рефлексії.
 
Важливо: ти скажеш, що от раніше жили без цього і нормально інформація запам’ятовувалася. Ну, для початку, звідки це твердження? І, найважливіше, — кількість інформації навколо порівняти неможливо. Для того, аби усвідомити вивчене, потрібно витратити час, інакше у голові буде «Тік-Ток» з думок.
 
Емоційний інтелект. Відчувати людей — важливо, особливо у світі, де більшість комунікації відбувається онлайн, без облич. Емодзі є у твоєму телефоні, але їх немає, коли ти намагаєшся вирішити проблему вживу на роботі. Для початку навчися розуміти себе, пояснюй собі свої емоції, потім аналізуй інших. Бачиш конфлікт? Проаналізуй його.
 
Критичне мислення. Фейк — стиль нового світу. Не вір нічому, поки не перевіриш це у авторитетних джерелах. Довго? Твоя інформаційна гігієна цього варта. На початку карантину популярною була картинка, як сильно впливає на розповсюдження вірусів одна людина. Головний урок, який з цього варто взяти — інформація це вірус і вона може завдати жахливих втрат для багатьох людей. І якщо коронавірус пройде, то фейковий вірус — ні. Створи звичку перевіряти новини. Створи рубрику в Інстаграмі чи Фейсбуці, де борешся з фейками – можливо, це зробить тебе популярним. Ну і на майбутній роботі оцінять.
 
Креативність Штучний інтелект сьогодні може згенерувати картину, текст новини, брендинг (студія Лебедева це довела). А що можеш ти? Креативність — не лише про мистецтво. Це про вирішення задач. Ти вмієш дивитися на проблеми з «4 капелюхів»? Може варто почати? Грайся з вирішенням проблем, знову ж таки, на роботі мрії це оцінять.
 
Пам’ять, читання, іноземні мови, вміння рахувати, водити автомобіль — ці та інші «механічні» вміння скоро будуть заховані поруч з навичкою рахувати на рахівницях та етичними правилами при виході з карети.