Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Zoom fatigue02 Лютого 2021р.

Zoom fatigue: що це таке та як здолати недуг нової епохи
 
Zoom fatigue або Zoom-втома – це емоційне виснаження, яке з’являється через спілкування, навчання, відвідування музеїв тощо за допомогою відеоконференцій.
 
«Ні» мультизадачності
Відеоконференції спокушають під час промови керівництва погортати соцмережі, зазирнути на новинний сайт чи перевірити пошту. Проте така мультизадачність знижує продуктивність і втомлює ваш мозок. Тому і виникає відчуття апатії після завершення дзвінка. До того ж пам’ятайте, що за увімкненої камери учасники конференції можуть помітити, що ви займаєтеся зовсім іншими речами. Це погано вплине не лише на вашу продуктивність, а й на ставлення керівництва.
 
Вимкнення камери
Під час деяких зустрічей онлайн візуальний контакт особливо важливий для ефективного спілкування та максимальної залученості. Проте існують зідзвони для інформування або консультації, і за таких ситуацій увімкнена камера – не обов’язкова умова. Відеоформат не передбачає кращого засвоєння інформації, але його відсутність здатна зменшити навантаження: учасникам не потрібно дбати про задній план, одяг і власну поведінку на відео. Спілкування без камери зменшує втому без втрати якості засвоєння інформації.
 
Перерви
Не плануйте нову зустріч відразу після завершення попередньої. Важливо робити перерви між відеоконференціями, щоб ви могли перепочити, розім’ятися чи пообідати. Невеликий відпочинок між зустрічами в Zoom допоможе не накопичувати втому і наприкінці дня у вас ще залишаться сили.
 
Приховання власного відео
Для того, щоб краще зосередитися на розмові, радимо приховати власне відео від себе. Таким чином ви бачитимете лише співрозмовників і відтворити реальне спілкування вийде краще.
 
Приховання відео учасників
Так само ви можете приховати відео інших учасників і бачити лише спікера. Це допоможе вам не розпорошувати увагу на непотрібні речі: дивитися за колегою, що поправляє зачіску, або на кота вашого напарника. 
 
Додаткові канали зв’язку
Якщо на вас чекає п’ятий зідзвон у Zoom за день з одним і тим же колегою, запропонуйте йому спілкуватися за допомогою інших каналів зв’язку: телефоном, поштою, голосовими повідомленнями. Зосередженість на екрані, постійні хвилювання за звуковий та задній фон на відео, технічні налаштування та затримки з підключеннями спричиняють дискомфорт, що наприкінці дня може вилитися у роздратування. Тож використовуйте відеоформат лише за крайньої потреби. 
 
У новій онлайн-реальності нам доведеться жити дуже довго, тому радимо запам’ятати прості речі, що допоможуть здолати або зменшити втому від нарад у Zoom.