Шукати і знайти: три кроки до успішного працевлаштування11 Лютого 2021р.

Шукати і знайти: три кроки до успішного працевлаштування

Що варто зробити, щоб отримати нову роботу:
ВРАХУВАТИ НОВІ ВИМОГИ РОБОТОДАВЦІВ
Коронакриза багато чого змінила на ринку праці і вплинула на ті вимоги, які роботодавці висувають до пошукачів. Серед головних тенденцій останніх місяців - максимальна оптимізація всіх ресурсів. Бізнес відкидає все другорядне, залишаючи лише найнеобхідніше - те, що здатне генерувати прибуток. Тому вміння працювати в ситуації з обмеженими ресурсами зараз виходить на перший план у вимогах до пошукачів.
Роботодавці очікують від пошукачів  “універсальних” навичок таких як взаємодія з людьми, гнучкість розуму (вміння швидко перемикатися з одного завдання та думки на інші), емоційний інтелект.

ВІДКОРЕГУВАТИ РЕЗЮМЕ
Наступний крок у пошуку роботи - самопрезентація. І починається вона з резюме. Резюме для пошукача – ідеальний спосіб подати себе в найвигіднішому світлі. Його мета - звернути увагу на себе при першому, зазвичай заочному, знайомстві, скласти гарне враження та спонукати роботодавця запросити вас на особисту зустріч. При цьому головний принцип підготовки резюме - підкреслити всі позитивні моменти і зробити непомітним, наскільки це можливо, все, що не є вашою сильною стороною.
Зараз часто резюме аналізують боти чи спеціалізовані сервіси. Та й навіть якщо його обробляє HR-спеціаліст, він часто, як і автоматизовані рішення, шукає збігу за ключовими словами вашого резюме та вакансії. Тому проаналізуйте кілька пропозицій про роботу з цікавої вам профсфери, щоб виділити та використати ці ключові слова. І завжди будьте готові підтверджувати ваші навички, зокрема soft-skills, конкретними прикладами з вашої практики.

ПІДГОТУВАТИСЬ ДО СПІВБЕСІДИ
Підготовка до співбесіди складається з 5 етапів:
● “Аналітика”: ознайомтесь з пропозиціями на ринку праці, сформуйте список ТОП-10 «власних» найкращих компаній, уважно ознайомтесь з вакансіями та їхніми вимогами та надсилайте резюме на вакансії, що вас зацікавили.
● “Максимум інформації”: ознайомтесь із сайтом компанії, відгуками про неї, послугами/продуктами, що пропонує компанія тощо.
● “Імідж понад усе”: до зустрічі структуруйте запитання для розмови, поводьтеся за правилами загального етикету та постарайтесь максимально заспокоїтися.
● “Що мені сказати”: розповідайте правдиві факти та наведіть приклади, що ілюструють досвід, висвітлюйте свої досягнення.
● “Зворотний зв'язок”: дочекайтесь обумовленого часу та поцікавтесь відповіддю, а у разі відмови - запропонуйте залишити резюме в резерві.