Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Як вітати колег зі святами30 Квітня 2021р.

​​Як вітати колег зі святами

Весняна пора сповнена святами – від міжнародних до релігійних, від маленьких до великих, у які надаються додаткові вихідні. Життя не обмежується лише сімейним і дружним колами, тому зі святами заведено вітати і колег, керівників чи партнерів по роботі. Виникають питання: як дізнатися, чи стосується дата, яку ви святкуєте ще з дитинства, вашого колеги, та як вітати партнерів, щоб не стало гірше? Давайте розібратися як краще вітати колег, насамперед з релігійними святами.

Якщо ви хочете зробити приємне колегам і пригостити їх смачною паскою або домашніми ковбасками – це привід для конфлікту. Наприклад, у колективі можуть бути працівники, що сповідують мусульманську віру і не вживають в їжу свинину. А партнер, якому ви відправляєте кошик із пасками та писанками – взагалі веган та атеїст.

:herb:Тому з привітаннями варто бути обережними і на роботі, і в повсякденному житті. Адже ваші добрі наміри можуть обернутися шкодою: колеги образяться, а співпраця з партнером стане вже не такою легкою.
Якщо ви не до кінця впевнені у віросповіданні колег, то краще просто сказати: «Вітаю з Пасхою, якщо ви святкуєте». Така проста фраза і привітає тих, хто святкує, і підкреслить повагу до тих, хто цього не робить.
Коли точно знаєте, що колега святкує релігійне чи будь-яке інше свято, то тут теж варто уникати поширених помилок, щоб не стати надокучливим персонажем з Viber-чатів.

:cherry_blossom:Неоригінальність. Якщо ви щиро хочете когось привітати, то краще зробити дещо більше, аніж кинути однієї розсилкою однакову картинку всім підряд. Масове відправлення підвищує ризик помилки: ви точно привітаєте 8 березня начальника-чоловіка, а бухгалтерку Валентину з Днем ангела Володимира.

:hatching_chick:Критика. Якщо ви не святкуєте Пасху – не потрібно нав’язувати вірянам свої погляди у цей день. Так само часто виникають конфлікти на свято Halloween. Тому не варто критикувати будь-чию віру або намагатися когось схилити на свій бік – це вже буде проявом дискримінації і, можливо, причиною конфлікту з колегою.

:bee:Спам у групових чатах. Керівник надіслав картинку-привітання у спільний робочий чат, колега йому відповів також картинкою і тут понеслося – кожен вважає своїм обов’язком знайти кращу картинку і надіслати її у чат. Як результат – 50 повідомлень з різними картинками і нуль інформативності. Підтримати основне привітання лайком буде достатньо.

:whale:Відмітка у Facebook. Коли у стрічці зустрічається картинка-привітання, до якої прикріплено півсотні людей, виникає тільки одне питання – навіщо? По-перше, ви точно прикріпите когось не того, по-друге, ви роздратуєте кожного з 50 прикріплених осіб, навіть якщо це свято стосується їх. Краще напишіть кожному особисто, можна і не лише в приватні повідомлення, якщо ви так жадаєте публічності.

Сподіваємося, наші поради стануть вам у пригоді, й після святкування великодніх свят ви повернетеся до роботи у досі дружний колектив.