#статті_перспектива
Вплив сну на вашу роботу
Вивчаючи сон, вчені помітили закономірність: ті, хто сплять меньше 5 чи навпаки більше 10 годин хворіють та відновлюються довше ніж ті, що сплять по 8 годин на добу. Що знову наголошує на важливості дотримання режиму дня.
Недосип знижує вашу продуктивність на робочому місці. Чи помічали ви, чим гірше ви висипаєтеся, тим більше уповільнюються ваші реакції, тим гірше ви справляєтеся із завданнями на роботі. І навпаки, чим краще ви висипалися, тим якісніше виконували завдання, тим зібраними були.
Сон покращує об’єм вашої пам’яті. А саме та форма пам’яті, що напряму пов’язана зі словниковим запасом, спроможністю до прийняття рішення, й розуміння тієї інформації, що поступає в мозок.
Отже стає зрозумілим, що недосип позначається на розумових здібностях, в тому числі й на творчості. Там де потрібно більше ідей, креативного мислення, нестандартних рішень - невиспана людина ледве здатна вирішувати звичайні стандартні робочі справи та завдання.
Сон також зменшує ризик вигорання на роботі. Іншими словами, виснажує нервову систему той спосіб, який ви обираєте для відновлення зусиль. Поганий сон чи порушення режиму сна тільки погіршують та прискорюють вигорання на робочому місці, тому так важливо тримати баланс.
Отже, постійне недосипання призводить до депресивних станів, емоційних зривів, дратівливості, виснаження, захворюваності. Звісно ж, роботодавців цікавлять тільки ефективні працівники, а тому в інтересах кожного співробітника відредагувати свій режим дня таким чином, щоб він не заважав вашій продуктивності на робочому місці.
Як налагодити режим сну? Для того, щоб налагодити свій біологічний годинник, необхідно привчити себе лягати та підніматися в певний час.
Щоб перебудувати звички, дотримуйтесь наступних рекомендацій:
лягайте та піднімайтесь в однаковий час,
за півгодини до сну відкладіть соцмережі, серіали,
не пийте кофеїн на ніч та перед сном,
фізичну активність перенесіть з вечора на ранок, що допоможе прокинутись,
не відкладайте будильник, це не допоможе вам виспатись,
за пів години перед сном прогуляйтесь на свіжому повітрі.