Нове старе життя: як зробити повернення в офіс комфортним18 Травня 2020р.

Влада поступово реалізовує етапи послаблення карантину, а роботодавці – повертають своїх працівників на офісні робочі місця. Якщо ви тільки встигли звикнути до дистанційної роботи, то доведеться вас засмутити – до офісного ритму життя тепер також буде важко адаптуватися.

⏱Починайте готуватися заздалегідь
За декілька днів, а краще за тиждень, до виходу в офіс поверніть у ваше життя ранній підйом, графік роботи та звичні ритуали. Нехай організм знову адаптується до пробудження о 06:00 ранку. Але роботу починайте не раніше, ніж звичайно, і закінчуйте за графіком, щоб уникнути перепрацювань та позбутися звички займатися роботою 24/7.

????‍♂️Повертайтеся поступово
Саме поступовість дає вашому організму можливість звикнути до нового, хоч і такого звичного, життя. Якщо у вас є така можливість, домовтеся з роботодавцем про поступове повернення до офісного життя. Спочатку можна чергувати дистанційну та офісну роботу або працювати за гнучким графіком. Якщо можливості поступово повертатися до робочого ритму немає – прислухайтеся до свого емоційного стану, не перезавантажуйте себе кропіткими завданнями та відпочивайте після завершення робочого дня.

????Сплануйте повернення
Поки громадський транспорт, сфера послуг чи непродовольчі магазини працюють в обмеженому режимі, важливо спланувати своє повернення. Тож визначте, яким способом ви дістанетеся до офісу, скільки, з огляду на затори чи відсутність громадського транспорту, вам доведеться витратити часу на дорогу. Якщо ви звикли обідати у затишному ресторані поруч з бізнес-центром, дізнайтеся, чи працюють вони «на виніс» або відкрили літню терасу – в інакшому випадку ви зможете взяти обід з дому чи замовити його в іншому місці.

????Дотримуйтеся заходів безпеки в офісі
Після повернення в офіс помилково вважати, що небезпека минула. Вам ще більш ретельно потрібно дотримуватися правил особистої гігієни: постійно дезінфікуйте або мийте руки, протирайте комп’ютер та телефон, не забувайте прибирати на робочому столі. Не поспішайте обійматися з колегами, за якими сумували два місяці, відмовтеся від рукостискань та не збирайтеся у великі компанії в невентильованих приміщеннях. Послаблення карантину – це ще не перемога над пандемією, тому ігнорувати масковий режим чи дотримання дистанції – досить необачно.

????Влаштуйте інформаційне голодування
У перші дні після повернення до офісного життя важливо відпочивати правильно. Тому у цей період краще не перенасичувати себе інформацією: менше часу проводьте у соцмережах, відмовтеся від перегляду новин, не збирайте сумнівних пліток. Інформаційне голодування та відпочинок найкраще допоможуть вашому організму адаптуватися до нових реалій офісної діяльності.

➕Шукайте плюси
Якщо ви належите до тих, хто вподобав віддалену роботу та не хоче повертатися в офіс – подумайте про плюси такої праці. По-перше, ваша рухова активність збільшиться, а значить з’явиться ентузіазм до роботи і до активного дозвілля. По-друге, ваше коло спілкування нарешті розшириться, а комунікація в колективі стане простішою та зрозумілішою. По-третє, вам буде легше дисциплінуватися, ви не будете безкінечно зазирати у холодильник, а дім знову стане зоною відпочинку.

❗️План «Б»
Повернення в офіс для вас дорівнює трагедії світового масштабу, а страх переповненого громадського транспорту змушує залізти під ковдру? Вихід є. Можливо, лише завдяки карантину вам вдалося зрозуміти, що справжнє задоволення ви отримуєте від роботи з дому. Перекваліфікуватися у фрілансери ніколи не пізно.