Помилочка вийшла: як правильно вирішувати факапи11 Вересня 2020р.

Помилочка вийшла: як правильно вирішувати факапи

У кожного є право на помилку. Але як би не хотілося просто все кинути, необхідно вирішувати проблему.

????Забудьте про паніку
Навіть роботи дають збої, а ми — люди, тож не дивно, що іноді помиляємося. Дайте собі право на помилку, тоді й пункт з панікою можна буде перескочити. Але якщо вона почалася, то ось що краще зробити, щоб зібратися.
Перші 10 секунд дайте волю емоціям, можете покричати або навпаки, дивитися в одну точку.
Тепер порахуйте до 10, заспокойтеся, зробіть глибокий вдих та видих, попийте води і проаналізуйте ситуацію.
Поміркуйте, як можна описати те, що сталося, сформулюйте короткі пропозиції, щоб розповісти про помилку колегам. Це допоможе, по-перше, зосередитися, а по-друге, ви не почнете панікувати через те, що вас не розуміють.
Будьте чесними у всьому
Завжди сміливо зізнавайтесь у скоєному колегам, начальнику або клієнтам. Ви ж не спеціально помилилися, а отже, що швидше і точніше ви розповісте про проблему, то швидше вони допоможуть її вирішити.
Не погіршуйте ситуацію брехнею. Адже насправді, звільнити можуть не через помилки, а через брехню.

????Продумайте план рішення
Не вийде просто сказати про помилку і чекати, доки її вирішить хтось інший. Вам можуть допомогти, але основний план доведеться вигадувати самостійно. Адже тільки ви в курсі суті проблеми.
План повинен складатися з дії і результату, який за нею слідує.
Подумайте, яких відділів може торкнутися ваша помилка і кого, крім свого начальника, необхідно попередити.
Пропишіть всі інструменти, які вам знадобляться для вирішення проблеми.
Покажіть, що ви здатні все виправити, продемонструйте свої найкращі вміння і навички. Саме такі стресові ситуації розкривають потенціал і показують, як ви можете діяти оперативно, без паніки, застосовувати творчі здібності.

????Проведіть роботу над помилками
Заведіть журнал помилок. Зробіть таблицю з такими стовпцями:
дата, коли виникла помилка;
де виникла (на якому етапі роботи, в якому підрозділі, на якій ділянці тощо);
опис проблеми;
як вирішили.
Це допоможе швидше орієнтуватися в різних непередбачених ситуаціях і знаходити оптимальне вирішення проблем.
Якщо вести журнал регулярно, то можна зробити класифікатор помилок. Він допоможе не здійснювати їх надалі, виділити проблеми, котрі спричиняють факапи.