Синдром самозванця????: що це і чому він заважає досягнути успіху25 Червня 2020р.

Синдром самозванця????: що це і чому він заважає досягнути успіху
Професійні успіхи не тішать, похвала від керівництва не викликає почуття гордості за себе, а часом і взагалі здається, що ви займаєте чуже місце і незрозуміло за що отримуєте зарплатню? Якщо такі думки вам знайомі, то ви маєте синдром самозванця.

Синдром самозванця – це навмисне применшення своїх успіхів. Людина з цим синдромом впевнена, що вона не заслуговує визнання, досягнення не мають нічого спільного з її інтелектуальними здібностями чи навичками, а всі її перемоги – випадкові.

Як позбутися синдрому самозванця?
Приймайте похвалу????. Не шукайте таємного змісту у похвалі від керівництва чи колег. Прийміть ці слова як істину та дякуйте за визнання вашої праці.

Ведіть щоденник.???? Коли ви занотовуєте свої невдачі та успіхи, то легше їх потім усвідомити у ретроспективі.

Не помиляється лише той, хто нічого не робить.???? Усвідомте, що немає ідеальних фахівців, які знають все про все і ніколи не помиляються. Тому не сприймайте свої невдачі як крах.

Цікавтеся думкою інших.???? Запитайте у тих, кому довіряєте, чи подобається їм ваша праця. Або хоча б постарайтеся подивитися на неї зі сторони, як незацікавлений об’єктивний критик.

????Зверніться за допомогою. Якщо ви ніяк не можете подолати синдром самозванця і ці тривожні думки про свою неповноцінність заважають вам жити – зверніться за допомогою до фахівця. Психолог зможе знайти корінь вашої проблеми та швидше її позбутися.