Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Занадто крутий: ????7?? причин, чому чудові фахівці не знаходять роботу25 Червня 2020р.

Занадто крутий: ????7️⃣ причин, чому чудові фахівці не знаходять роботу
Часто роботу не можуть знайти і чудові фахівці з доведеною історією успіху. Чому? Розглядаємо основні причини.
 
1️⃣Надлишкова кваліфікація
Якщо кандидат подається на позиції, для яких має забагато знань та навичок (оverqualified), це також може стати причиною відмов роботодавців. Наприклад, так може відбуватися, коли людину не цікавить вертикальний зріст – вона не хоче бути босом, воліє розвиватися як професіонал. Такий підхід стає популярнішим, проте досі зрозумілий не всім компаніям. 
 
2️⃣«Зіркова хвороба»
Талановиті та результативні працівники нерідко мають такий «побічний ефект», і чи готова компанія закрити на це очі – залежить від галузі бізнесу, стратегії та культури.Якщо ви не збираєтеся «бути простіше» і не хочете, щоб «до вас тягнулися» – ліпше шукати роботу саме в таких компаніях: які мають дещо агресивну культуру та культивують образ переможця, культуру досягнення результатів понад усе.
 
3️⃣Завищені очікування
Висококласні фахівці очікують на високу винагороду, позицію, повноваження та інші переваги корпоративного життя, проте не завжди компанії мають такі ресурси. Або попит на фахівців може знизитися через зміни на певному ринку загалом, а отже і винагорода (роботодавець має можливість найняти фахівця з такою ж кваліфікацією дешевше).
 
4️⃣Неактуальна професія
Вчитися протягом усього життя доведеться всім, зважаючи на мінливість світу, ринку та зміни попиту на трудові ресурси.«Верхівка одного рівня – це дно іншого»: краще і не скажеш. Отже, доведеться перекваліфікуватися, здобувати нові знання та навички, змінити траєкторію розвитку. Але вам все одно буде простіше, адже ви маєте надміцний фундамент, і будь-який досвід, якщо він передбачав якісне виконання роботи, стане в пригоді в майбутньому.
 
5️⃣Резюме – «не царська справа»
Це велика помилка: вважати, що підготовка змістовного резюме є неважливим для фахівця високого рівня. Цей документ потрібний в більшості випадків – інакше є ризик, що пошукача просто не запросять на співбесіду
 
6️⃣Позиція почекуна
Марно вважати, що робота знайте вас сама. Часто так і буває – роботодавці полюють на таланти, але розраховувати на це не слід. Якщо просто розмістити резюме, пост у соцмережі, сказати знайомим, що шукаєш роботу – є шанс, що вас наймуть і без додаткових зусиль. Але так ви обмежите свій вибір. 
 
7️⃣У пошуках ідеалу
Це популярна помилка і роботодавців, які шукають зразкових кандидатів, і пошукачів, які хочуть потрапити в компанію мрії. Обидві категорії зазвичай змушені змиритися з тим, що «матчів» на 100% на ринку замало: отже, новачка варто буде довчити та підтримати, а умови, на які розраховуєш – отримати з часом, коли принесеш компанії цінність та доведеш, що вартий усіх «плюшок» на світі.