Самоосвіта. Як опанувати ту чи іншу навичку25 Червня 2020р.

Самоосвіта. Як опанувати ту чи іншу навичку
Швидко і ефективно навчатися важким речам – це дуже корисна навичка. Коли ми навчимося вчитися, тоді опанувати будь-яку справу стане простіше простого. А це зробити можна і самостійно без допоміжних навчальних закладів.

Ось контрольний список «необхідного» для навчання.
1. Яку тему збираєтеся вивчати і наскільки глибоко? Якщо ваша мета інструментальна (почати бізнес, отримати підвищення по службі, зробити дослідження для статті), важливо розуміти ширину і глибину занурення в предмет. Краще почати з вузькою області, яку потім можна буде розширити.

2. Які ресурси ви збираєтеся використовувати? Ресурсами можуть бути книги, відео, курси, навчальні посібники і навіть люди, які будуть в якості наставників, тренерів та колег. Вирішіть, якою буде ваша відправна точка.

3. Знайдіть відповідний приклад.  Будь-якій актуальній справі чи навичці присвячені онлайн-форуми, де майстри діляться своїми методиками. Дізнайтеся, що зробили інші для освоєння потрібних вам знань чи вмінь. Так ви не пропустите щось важливе.

4. Практична діяльність. Продумайте, де і як ви зможете використовувати отриманий навик. Якщо це неможливо в повній мірі, знайдіть варіанти, що задіють навик хоча б частково.

5. Додаткові матеріали та вправи. Подумайте, які вправи чи додаткові матеріали ви можете додати до основних. Наприклад, якщо ви вивчаєте мову з репетитором, у вільний час можете дивитися фільми або слухати пісні цією мовою.

Планування часу
Не обов'язково виділяти на навчання цілі дні й тижні проект може бути успішним, навіть якщо не виявиться гіперінтенсивним. Але деяких тимчасових витрат він неодмінно вимагатиме, тому краще заздалегідь вирішити, скільки годин ви готові присвятити навчанню. Встановіть постійний графік.

Виконання плану
 Відчувши, що результат далекий від ідеалу, ви зможете знайти і внести в план потрібні зміни. Ось питання, які треба поставити собі, щоб визначити, чи не віддаляється ви від ідеалу.

Фокусування.
Я зосереджений, коли займаюся, або часто відволікаюся? Чи доводиться мені пропускати або відкладати заняття? Наскільки гостра моя увага? Можливо треба більше концентрації?

Цілеспрямованість.
 Формую я навичку так, як маю намір її використовувати? Як перенести впізнане в реальне життя? Що обмежує мою швидкість й уповільнює прогрес? Закріплення. Чи є у мене якийсь спосіб самоперевірки, або я просто припускаю, що все запам'ятав? Чи отримую я чесні відгуки про свою роботу або намагаюся уникнути критики? Чи знаю я, що освоїв добре, а що – ні? Що я роблю, щоб інформація зберігалася в пам'яті довше?

Інтуїція.
 Чи глибоко я розумію те, що вивчаю, чи просто визубрюю? Чи не тупцюю я на одному місці? Можливо потрібно пробувати нові підходи, щоб досягти мети? Як вийти за рамки оволодіння основами?

Проаналізуйте результати
після завершення проекту або під час паузи витратьте трохи часу на аналіз. Що було правильно? Що пішло не так? Що треба зробити наступного разу, щоб не повторити колишніх помилок?

Застосовуйте на практиці
Якщо не почати використовувати навик або знання на практиці, вони, швидше за все, швидко загубляться. Як ви збираєтеся використовувати отриманий навик? Визначтеся з цим відразу після закінчення навчання і бігом «на практику», щоб закріпити й вдосконалити нові знання.