Конституційне право України
1. Мета навчальної дисципліни "Конституційне право України" – формування теоретичних і прикладних знань у сфері конституційно-правових відносин, розширення у студентів кругозору, набуття умінь оцінки конституційно-правових явищ, опанування основних категорій науки конституційного права, вивчення Конституції та інших джерел, проблем взаємовідносин людини, суспільства і держави.
2. У результаті вивчення навчальної дисципліни "Конституційне право України" студент повинен набути такі результати навчання: Знання: основоположні концепції теорії і практики конституціоналізму, національного конституційного державотворення і правотворення; методологію дослідження державно-правових явищ, проблем прав і свобод людини, правової, соціальної, демократичної держави та громадянського суспільства, процесу нормотворення і тлумачення нормативно-правових актів, системи конституційного законодавства і права, правових форм діяльності держави в умовах необхідності збереження національної конституційної ідентифікації та європейської інтеграції. Уміння: орієнтуватися в системі законодавчих і підзаконних нормативно-правових актів, що становлять предмет галузі конституційного права; аналізувати проблеми конституціоналізму, конституційного ладу, конституційно-правової відповідальності суб'єктів конституційного права, виявляти і передбачати сучасні дискусійні питання проблем конституційного права і процесу, вміти приймати рішення з метою вирішення теоретичних, законодавчих і практичних питань конституційного державотворення і правотворення. Комунікація: здатність працювати в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, в судових та правоохоронних органах (державний виконавець, секретар судового засідання та ін.), в приватних компаніях (юрисконсульт, архіваріус, фахівець і керівник у галузях загальної та юридичної компетенції); організовувати самозайнятість (приватний виконавець). Працювати юрисконсультом, спеціалістом інформаційно-аналітичної служби, економічної безпеки, експертом з правових питань, а також займати інші посади, що пов'язані з: визначенням та формуванням державної політики, законодавчим регулюванням; вищим державним управлінням; керівництвом об'єднаннями підприємств, підприємствами, установами, організаціями та їхніми підрозділами незалежно від форм власності та видів економічної діяльності. Автономність та відповідальність: бути упевненим, відповідальним, фаховим, компетентним, добросовісним і самоорганізованим виконавцем своїх професійних обов’язків; бути стійким до стресових ситуацій, уміти самостійно і своєчасно приймати управлінські рішення під свою відповідальність, розв'язувати комплексні завдання і практичні проблеми юридичної діяльності.
3. Зміст навчальної дисципліни "Конституційне право України" за темами. ЗМІСТОВНИЙ МОДУЛЬ 1. ЗАСАДИ КОНСТИТУЦІЙНОГО ЛАДУ УКРАЇНИ Тема 1. Конституційне право України – провідна галузь національного права Тема 2. Конституція України, її розвиток та інші джерела конституційного права Тема 3. Конституційний лад та його закріплення в Конституції України Тема 4. Правовий статус особи Тема 5. Народне волевиявлення. Вибори і референдум ЗМІСТОВНИЙ МОДУЛЬ 2. КОНСТИТУЦІЙНА СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ В УКРАЇНІ Тема 6. Конституційна система органів державної влади Тема 7. Конституційно-правовий статус Верховної Ради України Тема 8. Конституційно-правовий статус Президента України Тема 9. Конституційно-правовий статус Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади Тема 10. Конституційні засади судової влади в Україні Тема 11. Територіальний устрій України Тема 12. Конституційно-правові засади місцевого самоврядування |