Конституційні право зарубіжних країн1. Мета навчальної дисципліни "Конституційне право зарубіжних країн" – розширення у студентів кругозору, набуття знань, навичок, умінь оцінки правових явищ, необхідних для майбутньої професійної діяльності, вивчення основ державного права окремих країн Європи, Азії та Америки; надання студентам теоретичних знань і розуміння основних положень курсу, як основи для набуття ними професійних умінь і навичок; розроблення комплексу практичних завдань, вирішення яких забезпечує набуття студентами цілісної системи умінь виконувати типові завдання; розроблення методичних рекомендацій і завдань для самостійної роботи над вивченням курсу, що слугує засобом формування у студентів здібностей до проведення науково-практичних досліджень і презентації їх результатів.
2. У результаті вивчення навчальної дисципліни "Конституційне право зарубіжних країн" студент повинен набути такі результати навчання: Знання: спеціалізовані концептуальні знання, набуті у процесі навчання та/або професійної діяльності на рівні новітніх досягнень, які є основою для оригінального мислення та інноваційної діяльності, зокрема в контексті дослідницької роботи; критичне осмислення проблем у навчанні та/або професійній діяльності та на межі предметних галузей. Уміння: розв’язання складних задач і проблем, що потребує оновлення та інтеграції знань, часто в умовах неповної/недостатньої інформації та суперечливих вимог; провадження дослідницької та/або інноваційної діяльності. Комунікація: зрозуміле і недвозначне донесення власних висновків, а також знань та пояснень, що їх обґрунтовують, до фахівців і нефахівців, зокрема до осіб, які навчаються. Автономність та відповідальність: прийняття рішень у складних і непередбачуваних умовах, що потребує застосування нових підходів та прогнозування, відповідальність за розвиток професійного знання і практик, оцінку стратегічного розвитку команди здатність до подальшого навчання, яке значною мірою є автономним та самостійним.
3. Зміст навчальної дисципліни "Конституційне право зарубіжних країн" за темами. ЗМІСТОВНИЙ МОДУЛЬ 1. Тема 1. Поняття, предмет і система конституційного права в зарубіжних країнах. Тема 2. Конституції та інші джерела конституційного права в зарубіжних країнах. Тема 3.Конституційно–правовий статус людини та громадянина. Тема 4. Вибори та референдуми як основні форми народовладдя в зарубіжних країнах. ЗМІСТОВНИЙ МОДУЛЬ 2. Тема 5. Конституційний статус держави в зарубіжних країнах. Тема 6. Система державних органів в зарубіжних країнах. Тема 7. Конституційне регулювання судової влади. Тема 8. Основи конституційного права країн Європи та Америки. Тема 9. Основи конституційного права країн Азії. |