Всесвітній день серця в КНЕУ27 Вересня 2019р.

Прес-анонс

Заходів до Всесвітнього дня серця в КНЕУ

27 вересня 2019року

27 вересня 2019року Україна вкотре приєднується до відзначення Всесвітнього дня серця.Інститут вищої освіти КНЕУ, Відділ суспільних зв’язків, Профспілкова організація співробітників та викладачів КНЕУ, команда Enactus КНЕУ спільно з Платформою соціального партнерства Hearts.in.ua розпочинає захід 27 вересня 2019 року.

Цього року основна увага буде зосереджена на трьох компонентах: просвітницько-діагностичні заходи у вишах та на робочих місцях, розвиток персоналізованих технологій для здоров’я серця та судин, розвиток вітчизняного підприємництва у сфері здоров’я та довголіття.

Програма Всесвітнього дня серця для студентів та викладачів КНЕУ передбачатиме скринінг серця (ЕКГ), лекцію та інтерактив щодо звільнення від куріння, тренінги щодо першої долікарської допомоги у випадку інфарктів та інсультів, консультації кардіолога, тощо.

Всесвітній  день серця ініційовано Всесвітньою федерацією серця (World Heart Federation) у 1999 року. Девіз Всесвітнього дня серця минулого року  – «Здорове серце на робочих місцях» (The Hearts at Work). Особлива увага цього року приділяється популяризації теми «Бути героями серця, даючи обіцянку» (be Heart Heroes by making a promise)

Серцево-судинні захворювання – кілер номер один. Вони є причиною понад 17 млн смертей і третини інвалідності. На жаль, в українському суспільстві обізнаність щодо факторів ризику є дуже низькою.

Важливо усвідомити, що  80% передчасних серцево-судинних та цереброваскулярних катастроф можна запобігти завдяки комплексній профілактиці. Основа профілактики – це зміна своєї поведінки та звичок, а також зміни у своєму оточенні, в першу чергу, у наших родинах та на робочих місцях.

Успішний міжнародний досвід свідчить про ефективність масштабних інформаційних програм серед населення та ініціатив з удосконалення невідкладної допомоги: за останні 15 років на  40%  зменшилися випадки смертності від серцево-судинних захворювань у країнах Європейського Союзу, США, Канади, Японії. Хоча в Україні цей рівень зростає і є одним з найвищих у Європі.

Під час підготовки матеріалівдля ваших читачів та глядачіврадимо скористатися інформацією із таких джерел:

Hearts.in.ua

worldheartday.org