Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

КNEU Deep Tech Innovation Fest26 Листопада 2024р.

20 листопада в Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана в рамках Міжнародного форуму «Економічне відродження України» відбувся Фестивальвисокотехнологічних інновацій, метою якого було залучення інвесторів, венчурних фондів та банківських установ до фінансової підтримки  стартап-проєктів, мотивація молоді та досвідчених науковців до підприємницької діяльності в сфері високих технологій та комерціалізації їх інноваційних бізнес-ідей.

Ця подія символічно відбулась ще й під час Глобального тижня підприємництва (GlobalEntrepreneurshipWeek), який є масштабною подією, що спрямована на створення єдиної відкритої підприємницької екосистеми і щороку залучає мільйони осіб до заходів у рамках цієї кампанії. 

З вітальним словом до учасників Фестивалю звернулися проректор з наукової роботи КНЕУ Антонюк Лариса, яка розповіла про інноваційну екосистему Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, в яку входять Науковий парк КНЕУ; Стартап-школа КНЕУ; Центр підприємництва IDEAFEST та Бізнес-клініка, а також різноманітнілабораторії  Інституту інформаційних технологій в економіці.Вона зазначила, що економічне відродження України має відбуватися передусім на високотехнологічній основі Індустрій 4.0 та 5.0. Привітати учасників Фестивалю високотехнологічних інновацій завітала проєктний менеджер зі співпраці з університетами штучного інтелекту – Анастасія Кравченко-Угрехелідзе, яка схвально оцінила цей захід як перспективний для розвитку інноваційної екосистеми України. Щоб підтримати Фестиваль приїхала команда Філії Головного Управління по Києву та Київській області АТ «Ощадбанку». Cпівзасновник і керівник інноваційного холдингу SikorskyChallenge- Інна Малюкова та його директор – Струцинський Олексій розповіли про інноваційну висококонкурентну екосистему, яка протягом більш як 10 років демонструє лідерство КПІ у реалізації високотехнологічних проєктів. Засновник стартап-школи КНЕУ, завідувач кафедри бізнес-економіки і підприємництва – Інна Рєпіна представила основні результати Стартап-школи КНЕУ та запросила усіх охочих до співпраці.

Всього для участі у фестивалі було відібрано двадцять команд,  а дванадцять з них були представлені на стендах та представляли свої проекти авторитеним інвесторам, серед яких:

  1. Ростислав Дюк, Голова правління Української асоціації фінтех та інноваційнихкомпаній, Sens Bank;
  2. Дмитро Нікіфоров, Власник ЮНІТРЕЙД МАРКЕТ та крипто-карткового проєктуHitBit Pro;
  3. Артемій Єршов, Голова правління АТ «Українська біржа»;
  4. Олександр Козиний, Радник Голови Правління ПрАТ «СК«Арсенал Страхування»Венчурний інвестор;
  5. Олександр Диба, Директор компанії «БАДВАСИ»;
  6. Ігор Порох,Венчурний інвестор та незалежний аналітик;
  7. Євгеній Панченко, Керівник малого та середнього бізнесу в Києві та Київської області «Ощадбанку».

Оцінивши такі критерії як: цінність для цільової аудиторії​; реалістичність та життєздатність; ринковий потенціал; здатність команди виконати проект; фінансова стійкість та презентаційні навички, журі надало перевагу трьом найкращим проєктам.

Перше місце виборола команда«Metaenga» з Національного Університету «Чернігівська політехніка» у складі: Леоненко Олена  та Красенко Артемій.Основна ідея проєкту  полягала у створенні навчальної платформи, яка надає готові до використання рішення  з віртуальною та доданою реальністю і це робить розвиток навичок ще більш ефективними.

Друге місце зайняли представники Науково-Дослідного центру проблем надкористування «Георесурс»,  яку презентувавКузнецов Сергій. Проєкт «Сократ»- цедронидля розмінування територій або використання їх для будь-яких суспільних потреб.

Третє місце зайняла команда бізнес-ідея якої  полягала у створенні універсального робочого простору «CabinaAI» для взаємодії з різними штучними інтелектами в одному чаті.  Дмитро Дегтярьов, який представляв цей проєкт зазаначив його конкурентні переваги цього проєкту,а саме використання різних великих мовних моделей, що дозволяють отримати відповідь швидше і дешевше ніж у аналогічних проєктів.

Привітати учасників Фестивалю високотехнологічних інновацій завітала Делюсто Ганна, начальник відділу стратегіїї економічного розвитку управління економічної стратегії Департаменту стратегічного планування та макроекономічного прогнозування Міністерства економіки України. Вона зазначила, що в бюджеті відновлення країни закладено фінансування для розвитку стартапів. За підтримки  керівника департаменту прогнозування Горшкової Наталі Іванівни КНЕУ реалізував свою інноваційну ідею – платформа Акселератор InnovationUkraine, у якій сьогодні представлено 70 високотехнологічних проєктів, які в найкоротші терміни можливо втілити в життя.

Дякуємо журі та вітаємо команди, які продемонстрували конкурентні рішення у сфері високих технологій для різноманітних завдань.