- Новини»
- КНЕУ став учасником проєкту "Антикорупційний комплаєнс у вищій освіті: закордонний досвід і національна практика"
КНЕУ став учасником проєкту "Антикорупційний комплаєнс у вищій освіті: закордонний досвід і національна практика"09 Березня 2023р.
КНЕУ став одним із шести українських ЗВО, які співпрацюватимуть з Асоціацією
юридичних клінік України (АЮКУ) у напрямку розбудови системи антикорупційного
комплаєнсу в межах проєкту «Антикорупційний комплаєнс у вищій освіті: закордонний досвід і національна практика». Експерти проєкту координуватимуть роботу адміністрації та антикорупційного уповноваженого щодо проведення оцінки корупційних ризиків, розробки та впровадження антикорупційної програми.
Антикорупційний комплаєнс у вищій освіті передбачає створення системи попередження, виявлення та реагування на корупційні ризики. Це стосується як розробки дієвих регулюючих документів та механізмів, так і формування університетського середовища, яке буде нетолерантним до проявів корупції.
Щоб побудувати таку систему КНЕУ працюватиме разом з експертами проєкту:
·Співробітники Університету пройдуть навчання щодо проведення оцінки корупційних ризиків;
·За координації команди проєкту буде складено реєстр корупційних ризиків та план щодо їх мінімізації;
·Експерти розроблять антикорупційну програму, яка передбачатиме механізми запобігання корупційним ризикам та відображатиме специфіку КНЕУ;
·Будуть проведені консультації та публічні обговорення антикорупційної програми із залученням співробітників, студентів та інших стейкхолдерів;
·У співпраці з АЮКУ буде проведене навчання студентів щодо інструментів та механізмів впливу на антикорупційну політику ЗВО.
За словами в.о ректора КНЕУ Дмитра Лук'яненка, Університет надзвичайно зацікавлений у розвитку і вдосконаленні своєї антикорупційної політики , яка поруч із розвитком інноваційних освітніх онлайн-платформ, прозорою системою оцінювання знань здобувачів та політикою студентоцентризму становлять основу функціонування сучасного закладу вищої освіти. Вважаємо, що вміння оцінювати корупційні ризики та попереджати їх виникнення є одним із визначальних, особливо для здобувачів освіти за юридичними спеціальностями. Тож окрема вдячність за залучення до проєкту наших студентів. Саме в тісній співпраці з фахівцями-практиками наші студенти стануть професіоналами, що відповідають сучасним вимогам ринку праці.
Проєкт АЮКУ «Антикоруцпійний комплаєнс у вищій освіті: закордонний досвід і національна практика» передбачає комплекс заходів, що мають на меті сприяти формуванню доброчесного середовища у сфері вищої освіти. Він реалізується за підтримки Проєкту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія».