Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

КНЕУ на Саміті європейських університетів 202311 Липня 2023р.

Унікальна можливість випала делегації Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана у складі проректорки з наукової роботи КНЕУ Лариси Антонюк та директорки Інституту англомовних програм Олени Циркун - стати учасниками Саміту Європейських університетів 2023 "Поза межами стійкості: як європейська вища освіта готується до майбутнього". Цей стратегічно важливий глобальний освітній захід, що організований відомою міжнародною рейтинговою агенцією Times Higher Education у партнерстві з університетом Варшави, який зібрав понад 250 делегатів з Європи та всього світу, що прибули до Польщі, щоб поговорити про майбутнє вищої освіти.

Упродовж 3-5 липня в рамках заходу відбулося ряд плідних зустрічей та дискусійних панелей. Видатні лідери думок у сфері вищої освіти зосередились на тому, як університети продовжують відігравати ключову роль у відновленні, об’єднанні та прогресі суспільств у Європі та за її межами. Однією з основних панелей, яка викликала найбільший інтерес в учасників, була панель «Стратегії зростання глобальної академічної репутації». На ній розглянуті дані Всесвітнього дослідження репутації THE Global Reputation Survey, які включають відповіді 100 000 науковців, та надано важливу інформацію про найкращі методи створення міцної академічної репутації. Спікеркою цієї панелі була комерційний директор Times Higher Education  Лачін Італмазова, яка багато років консультує Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана.
Інший дискусійний майданчик «Сучасний європейський ландшафт: нові межі вищої освіти», учасниками якого були: ректор Варшавського університету Алойзі Новак, засновник і професор Університету Козьмінського -Анджей Козьмінський, редактори Times Higher Education Тім Совулата Джон Гілл. Спікери та учасники обговорили серйозні виклики, з якими стикаються будь-які університети світу, та ефективні стратегії реагування на них. Говорячи про фінансову потужність приватних закладів Ліги Плюща в США, таких як Стенфордський університет, ректор Варшавського університету Алойзі Новак сказав, що університети в Польщі зіткнулися з «великою проблемою» з точки зору ресурсів у довгостроковій перспективі, зазначивши, що Варшава отримує близько 90 відсотків свого фінансування із відкритих джерел, як у Польщі, так і в Європейському Союзі. Він порівняв річний бюджет Стенфорда в понад 8 мільярдів доларів США (6,3 мільярда фунтів стерлінгів) на приблизно 17 000 студентів і 3 000 викладачів із приблизно 2 мільярдами Zenford (387 мільйонів фунтів стерлінгів) у Варшаві на 50 000 студентів і 10 000 викладачів. «Можливо, ендавмент буде дуже важливим», — сказав він, зазначивши, що Стенфордський фонд становить понад 30 мільярдів доларів. Основним підсумком Саміту європейських університетів було поглиблювати співпрацю між університетами, а також використовувати новітні форми кооперації бізнесом та стейкхолдерами в межах нових «стратегій гнучкості» для вищих навчальних закладів Європи. Війна в Україні, економічна нестабільність, кліматичні зміни та наслідки пандемії – у цій ситуації, як ніколи, університети будуть відігравати ключову роль у формуванні стійкого економічного зростання як лабораторії нових знань. Радіємо, що одним із ключових питань Саміту європейських університетів була підтримка українських закладів вищої освіти. Учасники цього престижного заходу висловлювали свою підтримку Україні та обговорювали можливі шляхи допомоги вітчизняним ученим.

Окрема вдячність нашому партнеру - компанії Вульф за можливість бути присутніми на цьому заході та долучитись до обговорення та дослідження кращих практик викладання та дослідження!