Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Дні науки в КНЕУ05 Червня 2019р.

У травні в Україні відзначається професійне свято працівників науки. Цього року знагоди свята у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана пройшов тиждень науки, який засвідчиввеличезну увагу, яка їй приділяється впродовж усієї багаторічної славетної історії університету. КНЕУпишається досягненнями відомих учених, які тут навчалися, невтомним новаторським пошуком викладачів та молоді.

15 травня в рамках тижня науки в конференц-залі КНЕУ підвели підсумки 86-ї щорічної загально-університетської наукової студентської конференції «Інноваційна Україна: креативні ідеї та проекти». За своєю спрямованістю конференція була націлена на пошук креативних ідей і талантів в економічній науці, які в майбутньому стануть запорукою конкурентного злету нашої держави та її входження до авторитетного клубу європейських держав.

Під час проведення пленарного засідання відбулось представлення студентських бізнес-проектів, розроблених у рамках змагання студентських бізнес-ідей IDEAFEST Student Business Idea Competition. Учасників конкурсу бізнес-ідей привітав ректор КНЕУ Д.Г. Лук’яненко, який слушно зауважив: «Наші студенти відзначені на конкурсах багатьох країн світу. Інтелект не має кордонів». Проректор з наукової роботи Л.Л. Антонюк назвала студентів колосальним ресурсом у розробці таких проектів. Представник директорату інновацій та трансферу технологій МОН України В.І.Чернюк побажав конкурсантам виходити на глобальний ринок. Надихнули конкурсантів на нові звершення професор, PhD з підприємництва та інновацій в Бізнес-школі Хенлі, (Університет Редингу, Великобританія) Максим Белицький та виконавчий директор Центру підприємництва Хенлі, венчурний інвестор Юрек Сікорський.

Тематика бізнес-проектів різноманітна: розробка технологій з енергозбереження, безпечних для екології; здорове харчування з акцентом на сніданок; пакування харчових продуктів; тренувальні стрічки для очей для підтримки зору; догляд за домашніми тваринами. Автори проектів відзначені грамотами за наукові досягнення.

Секційні засідання 86-ї наукової студентської конференції, які проводилися на всіх факультетах і інститутах Університету, викликали жваві дискусії й обговорення, що підтвердило високий потенціал студентської науки в КНЕУ, її тісний зв’язок з господарською практикою та високий інтерес студентів до креативних ідей і проектів, що генеруються науковими школами, кафедрами та творчими колективами нашого Університету.

17 травня у конференц-залі КНЕУ відбулась дискусійна платформа «Євроінтеграційний ресурс розвитку глобального підприємництва» в рамках проекту KNEU Creative Spark. Інноваційними ідеями поділилися науковці університету і гості з Польщі та Великої Британії.

Відкрила платформу доктор економічних наук, професор, директор Інституту вищої освіти Л.Л. Антонюк. У вітальному слові вона зазначила: «Той, хто любить науку, не перестає вчитися».

Ректор, доктор економічних наук, професор Д.Г. Лук’яненко наголосив: «Палітра економіки змінюється на очах. Це економіка знань, цифрова, космічна, економіка довголіття і вільного часу. Дух інновацій відчувається скрізь, і наше завдання - зробити середовище комфортним».

За вагомі здобутки у науковій діяльності ректор КНЕУ вручив викладачам університету Почесні грамоти, якіотримали науковці,що мають п’ять і більше наукових публікацій у періодичних виданнях, включених до наукометричних баз Scopus або Web of Science, або Індекс Гірша у цих базах, завдяки яким на високому рівні підготовлено річний звіт про виконання критеріїв надання та підтвердження статусу національного Державним вищим навчальним закладом «КНЕУ імені Вадима Гетьмана».

Про особливості сучасної моделі європейського підприємництва розповів завідувач кафедри міжнародного менеджменту Євген Панченко. «Політика розвитку малого та середнього підприємництва України» - тема виступу консультанта, представника Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Юрія Вдовенка. Професор, доктор габілітований, Державної вищої професійної школи в Коніні (Польща) Тетяна Чернявська поділилася досвідом розвитку підприємництва в Польщі за підтримки держави та ЄС. На заході також виступили представники Бізнес-школи Хенлі, Університету Редингу (Велика Британія) та Державного вищого навчального закладу ім. проф. Станіслава Тарновського (Польща).

 

20 травня доктор, старший науковий співробітник Лейбніц Інституту аграрного розвитку в країнах із перехідною економікою Олександр Перехожук прочитав у КНЕУ лекцію «Написання та публікація наукової статті». Аспіранти та викладачі університету ознайомилися з досвідом та можливістю публікацій у зарубіжних наукових журналах. Доповідач порадив відразу придумати робочу назву заголовку - змістовну, стильну та привабливу, детально розповів про структуру наукової статті, названо ресурси та бази даних (коштовні та безкоштовні), які знадобляться в роботі. Які знання та навички допоможуть у науковій роботі? Чи варто розповідати про знайдені вами бази даних колегам, які потім можуть бути використані? Де краще публікуватися? «Поради від ученого стануть у нагоді багатьом аспірантам, викладачам, - наголосила проректор з наукової роботи Л.Л. Антонюк, - та посилять наукову активність».

Непересічною подією року став Всеукраїнський фестиваль інновацій, який пройшов 16 травня в Торгово-промисловій палаті. На фестивалі були представлені різні важливі для розвитку економіки нашої держави розробки науковців та винахідників. Команда студентів КНЕУ посіла друге місце у номінації «ІТ-стартапи». Для економічного університету - це величезний успіх! Олександр Ципляк (студент 3-го курсу Інституту інформаційних технологій в економіці КНЕУ), Андрій Сич (студент 3-го курсу факультету маркетингу) та Влада Котяш (студентка 2-го курсу факультету міжнародної економіки та менеджменту) з проектом New Vision виграли 1000 ЄВРО та менторську підтримку для розвитку проекту від Startup.Network. У їхньому сертифікаті зазначається: «Ваша інновація є надзвичайно цікавою та перспективною».

Підсумовуючи, можна з упевненістю зазначити, що тиждень науки пройшов дуже плідно, насичено, надихнув на нові наукові здобутки, відкрив нові горизонти для міжнародного співробітництва, розробки та втілення інноваційних проектів, бізнес-ідей.