Як максимально наблизити навчання до ринку праці, залучити практичних фахівців в освітній процес? Яким має бути взаємовигідне партнерство університету з бізнесом?
Ці питання обговорювалися на VII Міжнародному бізнес-форумі «Наука-бізнес-освіта: стратегічне партнерство», що відбувся 21 листопада в КНЕУ та зібрав представників 70 компаній і 50 університетів.
З вітальним словом до учасників звернувся ректор КНЕУ
Дмитро Григорович Лук’яненко: «Навчальне середовище динамічно змінюється. Ринок праці диктує феноменальні виклики, і ми маємо бути готовими до них. Адже наш університет готує спеціалістів для бізнесу».
«КНЕУ жваво підтримав проект з дуальної освіти, - зауважив генеральний директор «Бейкер Тіллі Україна» Олександр Почкун. – Більш того, нам треба готувати майбутніх співробітників ще з випускних класів школи, а освітні програми - адаптувати до потреб бізнесу і окремих компаній».
Перша дуальна система освіти з’явилася у 60-их роках минулого століття у Німеччині. Нині її впроваджують 60 країн світу, а в Україні – 44 заклади освіти. «Дуальне навчання – найкращий спосіб поєднати навчання з роботою», - вважають доценти кафедри фінансів, координатори пілотного проекту дуальної освіти КНЕУ Ганна Котіна і Марина Степура.
Декан факультету економіки та управління Олександр Востряков презентував проект створення та механізм функціонування в університеті професійного дорадчого комітету, метою якого є об’єднання експертного та бізнес-середовища для надання рекомендацій щодо покращення контенту освітніх програм, які б відповідали потребам роботодавців.
«Дуальна освіта: погляд регулятора» - тема виступу державного експерта експертної групи з питань розвитку кваліфікацій освіти дорослих та педагогічної освіти директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН України Олени Панич.
Після пленарного засідання відбулися фасилітаційна сесія «Професійні дорадчі комітети: модель взаємодії університету і бізнесу», панельні дискусії «Партнерство бізнесу та університету в розвитку e-commerce та логістики», «Фінансова бізнес-освіта: сучасні тренди та інновації», а також спіч-кафе «Жіноче підприємництво: як ефективно поєднати навчання з бізнесом та родиною».
Провідний фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою ВСЗ Лариса Гуторова
Фахівець з комунікацій I категорії ВСЗ Анастасія Рогачова (фото)