1 та 2 червня 2022 року Центр зв’язків з роботодавцями та сприяння працевлаштуванню студентів «Перспектива» організував онлайн кар’єрний практикум «Робота в Україні є!». Представники топових компаній дали не лише корисні лайфхаки, а й залучили до діалогу студентів, запропонувавши міні-тести, опитування, які визначають найкращі знання та здібності. На відміну від попередніх років, коли шукали роботу найчастіше студенти третіх-четвертих курсів, наразівже мають намір працювати першокурсники.
В перший день практикуму представник компанії SoftServe презентував покрову інструкцію «IT Academy - твій вхідний квиток у світ ІТ», наголосивши на важливості власних розробок, а також знань, набутих на додаткових курсах.
Де знайти кращі тести на визначення особистості, як зробити зі слабких сторін сильні, розповіли представники PwC. Зрештою, ніхто не знає вас краще, ніж ви самі, зазначила представниця компанії. Також порадила під час інтерв’ю задавати питання, скажімо, про стиль одягу, корпоративну культуру, що свідчить про вашу мотивацію працювати саме в обраній компанії.
Актуальну тему «Як скласти резюме, що працює» висвітлили рекрутерка Genesis. Зокрема, у резюме обов’язково треба зазначити мету; досвід роботи подавати не суцільним текстом, а окремими абзацами. Про хобі варто писати лише тоді, коли воно особливе. Не варто вказувати домашню адресу, дату народження. (Нагадаємо, фахівці Центру «Перспектива» КНЕУ завжди навчать та допоможуть правильно писати резюме).
Як успішно пройти співбесіду до міжнародної компанії, дали порадили з компанії EY. Будьте готові до незручних питань, скажімо, коли ваш проєкт «провалився» чи були конфлікти з колегами. Причому розповідайте особисто про себе, не шукаючи винуватця. Якщо співбесіда відбувається по відео, подбайте про неяскравий одяг, зоровий контакт. Відводити очі або дивитися у стелю — не піде вам на користь.
Роботодавці Innoware розповіли про світчінг як можливість успішно знайти роботу. Саме він розширіть вашу базу контактів, а також дозволить змінити сферу діяльності.
Тема презентації Sigma —«Як знайти роботу в ІТ студенту без досвіду?». Найперша порада — досконало володіти англійською мовою. У багатьох топових компаніях навіть спілкування з українськими колегами практикується англійською.
Другий день кар’єрного практикуму розпочався з лайфхаків рекрутера EPAMпро пошук роботи під час війни. «Вивчайте джоб-сайти, відвідуйте навчальні тренінги з можливістю подальшого працевлаштування, розширюйте соціальні мережі з діловими контактами», — рекомендувала вона.
Компанія Appflameпісля співбесіди практикує бар-рейзинг – заключну розмову про ваші цінності, уподобання. Тоді ви зрозумієте: чи хочете щодня працювати у команді, яку обрали. А ще важливо любити те, що рекламуєте.
Стажерка L'OREAlUkraineрозповіла про власний шлях у компанію, порадивши перед співбесідою зібрати якнайбільше інформації про компанію, розумітися на її брендах. «Стажування — той час, коли не лише можна, а й потрібно ставити запитання», — вважає вона.
Робота аудитора в сучасних умовах потребує вміння швидко адаптуватися, гнучкості, готовності до альтернативних рішень, наголосила рекрутерка Mazars. Ось чомуперевага надається студентам старших курсів, які мають базові знання з бухгалтерського обліку.
Про нетворкінг в Linkedinяк ефективний та простий спосіб знайти роботу, розповіла представниця Yalantis, рекомендувавши, окрім створення контактів, писати досвідченим менторам.
Якщо маєте власні розробки, скористайтесь порадами рекрутера Pepsicoпроскладові успішної презентації.
Отже, насправді робота в Україні є! Центр «Перспектива» швидко адаптувався в нових реаліях, ще раніше було створено канал у Телеграм з чат-ботом для швидкої взаємодії зі студентами та сторінки в популярних соціальних мережах. До нових зустрічей!
Серед зареєстрованих учасників кар’єрного практикуму рандомно розіграно брендовані подарунки від Центру «Перспектива».
Не встигли долучитись онлайн? Дивіться відео заходу на офіційному YouTube-каналі Університету.