Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Career talk in KNEU 3.022 Жовтня 2021р.

19-21  жовтня у КНЕУ відбувся масштабний форум Career talk in KNEU 3.0. Завдячуючи Центру зв’язків з роботодавцями та сприяння працевлаштуванню студентів «Перспектива» маємо чудову нагоду в форматі онлайн ознайомитесь з особливостями стажування та кар’єрного росту в різних  компаніях.

Форум відкрили представники FillipMorrisUkraine, назвавши п’ять основних вимог до кандидатів: знання англійської мови; висока мотивація; здатність швидко адаптуватися до змін та нових технологій; доброзичливе ставлення як до колег, так й до споживачів; відразу бути націленим на найкращий результат. Утім, ці вимоги спільні й для інших компаній. «Цінують не диплом, а особистість, — додав HR-менеджер ProCredit Bank. — Важливе не лише аналітичне, а й критичне мислення». «Шукайте альтернативні джерела освіти. Орієнтуватися на одну професію —  наразі не варто, опановуйте сумісні!» —  порадили спеціалісти EY та Genesis.

Представники L’Oréal Ukraine назвали вакансії для студентів з економічного напряму, компанії PwC — для юристів, Ancor start — управління персоналом. Про можливості кар’єрного росту та фактори, які можуть стати на заваді, розповіли представники Henkel, Coca-Cola HBC, Alma-veko Food.

20 жовтня на запитання студентів відповіли представники KPMG, що надають аудиторські та консалтингові послуги; Nestlé, які випускають широкий спектр харчової продукції.

Рекрутери компаній  Innovare таDeloitte акцентували увагу на написанні резюме. Зокрема, воно має бути адаптованим до кожної вакансії та чітко відповідати вимогам до кандидата на посаду. В Групі 1+1 media обов’язковою вимогою є творче, нестандартне відео-резюме, тривалістю до трьох хвилин. До слова, серед вакансій цієї Групи є посади юриста, контент менеджера, рекрутера, кореспондента відділу економічних новин.  

З якими труднощами стикається стажер і які головні вимоги до нього? На ці питання відповіли представники dentsu Ukraine,  StarLightMedia, Креді Агріколь, P&G. Спільними вимогами для всіх є бажання розвиватися, швидко вчитися, працювати в режимі багатозадачності. Стажування, зазначили рекрутери, це завжди досвід, навіть якщо ви в майбутньому будете працювати в іншій компанії.

А чи можна влаштуватися на роботу, не пройшовши  стажування? Так, TCM Group Ukraine — український офіс мережі юридичних компаній TCM Group International — кандидатів здебільшого  шукає самостійно, під час ярмарок вакансій та інших подібних заходах. Перевага надається студентам 5-6 курсів, які навчаються в магістратурі, і мають хороші теоретичні знання. Практичний досвід теж цінується.

21 жовтня, в заключний день форуму, вкотре зазначалось про важливість знання англійської мови. Зокрема, у Vivo (створення  дизайну функціональних та інноваційних смартфонів, супутніх пристроїв) вільне володіння англійською є обов’язковою умовою. Курси з вивчення іноземної мови під час роботи організувала аудиторська фірмаMazars та продуктова IT компанія Appflame.

Щодо головних  етапів співбесіди — це резюме, телефонне інтерв’ю, зустріч із керівником. У резюме на вакансії до «МЕТРО Кеш енд Кері Україна» звертають увагу на попередні досягнення, знання комп’ютерних програм. Поєднувати роботу з навчанням можна в Першому Українському Міжнародному Банку (ПУМБ) починаючи з другого курсу на посаді фінансового консультантаза гнучким графіком. В компанії  «MAY Ukraine» наразі є вакансії для студентів – майбутніх маркетологів, які навчаються  третього курсі й мають достатню базу знань.

Компанія Pragma (впровадження інновацій в фінансовій світ)  пропонує стажування від двох місяців, залежно від посади. Що важливо для кар’єрного росту? Постійна готовність до нових проєктів, з  конкретними завданнями. Стажуванняв молодіжній організації AIESEC дає хороший розвиток навичок для входження до міжнародних компаній.

В компанії Roland Berger цінується бажання навчатися новому щодня, у EBA— вміння працювати в команді і самостійно, причому не обов’язково відразу мати диплом про вищу освіту.

***

Під час форуму всі бажаючі могли поставити питання до роботодавців у чат-боті, а найактивніші ще й отримали в подарунок Power Bank.Цього разу переможцями конкурсу резюме стали: Олена Кушнір, Юлія Панченко та Валерія Хлопчик.

Дякуємо команді Центру «Перспектива», а також ведучим Тимуру та Маргариті, які створювали робочу та водночас затишну атмосферу. Нагадуємо, Центр «Перспектива» окрім сторінок на сайті Університету і Фейсбук, має канал у Телеграм з чат-ботом для швидкої взаємодії зі студентами та сторінку в Інстаграм.  Бажаємо всім знайти роботу своєї мрії!