Вперше в історії CFA Institute Research Challenge Ukraine студенти вибороли право представляти Європу та Україну на глобальному рівні. Вже п’ять років поспіль команда ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» бере участь в авторитетному міжнародному конкурсі з дослідження інвестиційної привабливості підприємств – CFA Institute Research Challenge. Цього року команда нашого університету у складі студентів факультету міжнародної економіки і менеджменту: капітана – Захара Дерюги, та членів команди Богдана Барася, Анастасії Віхрової, Юлії Клен, Євгена Заярного, пройшовши жорсткий відбір, вигравши національний фінал, блискуче презентували своє дослідження як на національному етапі, так і на регіональному фіналі CFA Institute Research Challenge, здобувши перемогу серед 29 команд країн Європи, Середньої Азії та Африки в Амстердамі, та отримали можливість представляти Україну на Глобальному фіналі авторитетного конкурсу в Атланті, США.
Це авторитетне змагання проходить у три етапи: національний, де змагаються учасники з однієї держави; регіональний, де обираються найкращі з регіонів Європи, Середнього Сходу, Африки, Америки та Азії, та світовий, на якому визначається чемпіон змагання. Організатор змагання – CFA Institute – є всесвітньо відомим у сфері корпоративних фінансів закладом, що здійснює сертифікацію інвестиційних професіоналів і об’єднує їх у національні асоціації у більшості країн світу. Представництво міжнародної асоціації сертифікованих фінансових аналітиків в Україні – CFA Society Ukraine – уже вп’яте організовує подібне змагання на теренах нашої Батьківщини. Студенти проводять інвестиційне дослідження компанії, аналізуючи індустрію, спосіб ведення бізнесу, фінансову конкурентоспроможність та повну оцінку ринкової вартості компанії, а також виявляючи ризики фірми і шляхи протистояння їм.
У цьогорічних змаганнях регіонального фіналу взяло участь понад 29 університетів з 28 країн Європи, Середнього Сходу, Азії та Африки. Учасникам вперше випала нагода досліджувати люксембурзький медіахолдинг RTL Group, який контролює 52 телеканали, 29 радіостанцій в 11 країнах світу.
Усі команди проводять ґрунтовний аналіз компаній і пишуть професійний інвестиційний звіт. З цим завданням найкраще впорались 5 європейських команд, які вийшли у фінал і представляли свої дослідження перед поважною судейською панеллю, що складалася з кращих європейських інвесторів і керівників міжнародних компаній. Команда КНЕУ після першої презентації, яка здійснюється англійською мовою, відповідаючи на поставлені складні запитання увійшла до групи лідерів. У жорсткому протистоянні студенти нашого університету здобули право представляти Європу, Середній Схід, Азію, Африку та Україну на глобальному фіналі в Атланті.
На регіональному фіналі рівень суперників був дуже високий, і журі вимагали детального обґрунтування інвестиційних рішень. Команда КНЕУ під науковим керівництвом доктора економічних наук, професора кафедри міжнародної економіки, директора Інституту вищої освіти КНЕУ Лариси Леонтіївні Антонюк та ментора від індустрії Івана Січкара (Денвер, США) показала відмінний результат та здобула перемогу на регіональному фіналі CFA InstituteResearchChallenge серед команд-фіналістів Університету Лозанни (Швейцарія), Віденського університету економіки та бізнесу (Австрія), Університету Лунд (Швеція), Університету Козмінського (Польща).
Всі випускники CFA КНЕУ високо оцінюють конкурс як такий, що надає ряд важливих компетенцій, які дуже цінуються роботодавцями, але які важко отримати під час аудиторних занять. Участь в CFA Institute Research Challenge – це, перш за все, знання в області інвестиційного та фінансового аналізу, злагоджена і довготривала співпраця в команді і, що найголовніше, робота над реальним дослідженням конкурентної компанії, тобто реальна практична робота над інвестиційним проектом. Самі засновники стверджують, що окрім цих переваг студенти отримують ще й консультування з експертами фінансової індустрії, розуміння етичних стандартів поведінки інвестиційного аналітика, здобуття досвіду з написання звітів та захисту презентацій перед кваліфікованим журі. Безперечно, отримання таких компетенцій студентами розкриває перед ними безліч перспектив у майбутньому. Тому для молодих талантів завжди має бути цікаво розвиватися в такому напрямку і підвищувати як свій власний, так і загальноуніверситетський імідж участю в таких конкурсах.