Всеукраїнська науково-практична конференція «Українська політична нація: історія і сучасність»12 Квітня 2013р.

4 квітня 2013 р. в університеті відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Українська політична нація: історія і сучасність». Ініціатором проведення конференції виступив Інститут історії українського суспільства як структурний підрозділ наукового парку ДВНЗ КНЕУ. Інститут утворено на базі кафедри політичної історії, яка співпрацює у проведенні наукових заходів з кафедрою політології і соціології.

Конференція стала форумом, що зібрав для обговорення гострих проблем державного націотворення значне коло вітчизняних науковців, викладачів як заходу, так і сходу нашої країни. Серед учасників – знані фахівці у галузі історичної і політичної науки, інших суміжних галузей; політики, народні депутати, представники преси тощо. Інтерес до конференції виявила молодь - як студентство Київського національного економічного університету, так і інших вищих навчальних закладів України.

Конференцію відкрила директор Інституту історії українського суспільства, завідувач кафедри політичної історії, доктор політичних наук, професор Дудко І.Д. З вітальним словом до учасників звернувся проректор ДВНЗ КНЕУ з науково-педагогічної роботи, доктор економічних наук, професор Колот А.М.

На пленарному засіданні конференції виступили як почесні гості, так і викладачі університету –  Реєнт О.П., доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, заступник директора з наукової роботи, завідувач відділу історії України XIX— початку ХХ ст.; Зайцева З. І., доктор історичних наук, професор кафедри політичної історії ДВНЗ КНЕУ; Вільчинський Ю.М., доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософії ДВНЗ КНЕУ; Сич О.М., кандидат  історичних  наук, доцент кафедри державного управління Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, народний депутат України, Всеукраїнське об’єднання «Свобода»; Сацький П.В., кандидат історичних наук, доцент кафедри політичної історії ДВНЗ КНЕУ імені Вадима Гетьмана; Крючков Г.К., народний депутат України ІІІ-ІV скликань, член ЦК КПУ; Смолянюк В.Ф., доктор політичних наук, професор, завідувач кафедри політології і соціології ДВНЗ КНЕУ; Тимцуник В.І., доктор наук з державного управління, професор кафедри менеджменту Київського національного торговельно-економічного університету; Королько В.Г., доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри зв’язків із громадськістю, психології педагогіки Національного університету «Київо-Могилянська академія».

Секційне засідання дало змогу долучитися до дискусії значному колу учасників конференції, переважна частина яких – це молоді науковці, що представлять регіональні центри науки і освіти України.

В цілому конференція стала форумом небайдужих інтелектуалів, зацікавлених в обговоренні актуальних проблем сьогодення. Дискусія з приводу процесів формування української політичної нації має сприяти осмисленню саме однієї з таких проблем, а це – крок до соборності українського суспільства, перспектив і стабільного розвитку незалежної української держави.

пленарне засідання конференції

вітальне слово проректора ДВНЗ КНЕУ проф. А.М.Колота

почесні гості конференції – А.П.Реєнт , доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України,  і О.М.Сич, кандидат історичних наук, доцент, Народний депутат України від Всеукраїнського об’єднання  «Свобода»

на трибуні член-кореспондент НАН України О.П.Реєнт

з доповіддю на конференції виступив доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософії ДВНЗ КНЕУ Ю.М.Вільчинський

почесний гість конференції, Народний депутат України, член ЦК КПУ Крючков Г.К.

доповідь доктора історичних наук, професора кафедри політичної історії ДВНЗ КНЕУ З.І.Зайцевої.

на трибуні – доктор політичних наук, професор, завідувач кафедри політології і соціології В.Ф.Смолянюк

доповідає Народний депутат України від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» О.М.Сич

доповідь кандидата історичних наук, доцента кафедри політичної історії ДВНЗ КНЕУ П.В.Сацького

учасники конференції