Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Інноватори у сфері медицини надихнули студентів на розробку та втілення креативних проектів22 Лютого 2019р.

21 лютого в КНЕУ відбулась четверта зустріч  навчально-просвітницького циклу «Від ідеї – до дії»,  організатором заходу є Громадська спілка «Центр інновацій «Сходи в Майбутнє».

У конференц-залі – інноватори у сфері медицини, які досягли успіху в комерціалізації розробок, студенти, які хочуть створити науковий стартап. Тема зустрічі: «Молоді науковці та бізнес: історії успіху, які надихають».

Над якими ж винаходами працюють сьогодні науковці? Кандидат біологічних наук, голова ради молодих учених Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України Тетяна Яценко повідомила,  що 25% зернопродуктів і горіхів забруднені мікотоксинами, а 150 тисяч людей через забруднене харчування щороку хворіють  на рак печінки. Науковець  нині розробляє  прилад для експрес-діагностики мікотоксинів. Проблему безпечного пакування, пропонуючи їстівний посуд, вирішує кандидат технічних наук, доцент кафедри технології харчування СумДУ Дмитро Бідюк. Проект має назву FoodBioPack. Кандидат медичних наук, перший заступник голови ради молодих учених НАМНУ Олена Торбас  розробляє прилад, який точно вимірює артеріальний  тиск.

Модератор зустрічі,  ведучий програми «Академія Наук» на Радіо НВ Дмитро Симонов запропонував спікерам запитати один одного про те, що їх найбільше турбує. Дискусія викликала жвавий інтерес. Студенти також почули поради щодо особистої реалізації.

***

«Захід проведено в  рамках реалізації проекту від Британської Ради «Creative Spark», - повідомила проректор з наукової роботи  КНЕУ Л.Л. Антонюк. – І ми горді тим, що зустріч відбувається у стінах нашого університету, який називають «Шулявський Кембридж».

Кандидат медичних наук, голова Громадської спілки «Центр інновацій «Сходи в Майбутнє» Ігор Найда  відзначив підприємницький дух заходу, адже команда науковців і бізнесмени   націлені на реалізацію спільних проектів. Президент Української асоціації досконалості та якості, голова Комітету Громадської ради при Мінекономрозвитку П. Я. Калита вважає, що й держава має сприяти реалізації актуальних для людства проектів та винаходів.

Провідний фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою ЦСЗ Лариса Гуторова