Як все починалось? Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана починався у 1906 р. із Київських вищих комерційних курсів, а вже 1908 р. набуває статусу Київського Комерційного інституту.
Наш навчальний заклад завжди перебував у динамічному стані. Постійний розвиток, складні випробування і знову піднесення та розвиток. Випробування давали безцінний досвід і збагачували історію і традиції КНЕУ імені Вадима Гетьмана на усіх етапах його становлення.
То ж 26 листопада 2021 р. Музеєм історії КНЕУ і кафедрою політичних технологій було проведено круглий стіл «Так все починалось» присвячений становленню і поступу КНЕУ імені Вадима Гетьмана до 115-річного ювілею. У роботі круглого столу взяли участь викладачі й студенти Університету. Головними доповідями були студентські розвідки, присвячені проблематиці життя і становлення ККІ у перші роки існування. Зокрема, студентом Юридичного інституту Юрієм Сопінським було представлено доповідь і презентацію «Нерухомість ККІ 1908-1913 рр.». У доповіді було висвітлено процес пошуку земельної ділянки для зведення приміщення навчального закладу, підходящих приміщень, юридичного оформлення їх власності й реконструкцію. Обговорення доповіді дало змогу учасникам заходу зануритись в атмосферу ділового Києва початку ХХ ст. і процесу прийняття доленосних господарських рішень його керівництвом.
На піднесенні була правнича освіта на початку ХХ ст. Виникали численні контори, банки, діяльність яких потребувала юридичного супроводу. ККІ взявся готувати юристів доволі специфічного напрямку, котрі мали добре орієнтуватися не лише у законодавстві, а й комерційній справі, технічних знаннях, технологічних процесах на виробництві тощо. У своїй доповіді й презентації студентка Юридичного інституту Вікторія Баслик на тему «Юридичне відділення і його процесора в Київському Комерційному інституті» розкрила організацію навчального процесу на юридичному відділенні ККІ і представила викладачів, котрі його забезпечували.
Життя будь-якого навчального закладу є життям студентів. У своїй доповіді й презентації на тему «Життя студентів Київського Комерційного інституту» розкрила студентка Юридичного інституту Анна Данильчук. Студенти були, як і нині, доволі активними, у ході навчання вчились також самоорганізовуватись і вирішувати проблеми організації побуту, взаємодопомоги, саморозвитку і дозвілля.
Роль меценатів, крупних промисловців початку ХХ ст. у розвитку комерційної освіти було розкрито в повідомленні професора кафедри політичних технологій Т. М. Ніколаєвої.
Досвід становлення і розвитку КНЕУ імені Вадима Гетьмана потребує глибокого дослідження, аналізу успіхів й подолання труднощів потребує вивчення. Це має дати змогу сучасникам вчитися на ньому, відчуваючи атмосферу попередніх епох. Так, вивчаючи як все починалося маємо планувати як продовжувати поступ і не зупинятися на досягнутому!