22 березня 2018 року відбувся урбаністичний форум «Як зробити місто розумним, креативним і комфортним?»26 Березня 2018р.

22 березня 2018 року в Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана відбувся урбаністичний форум «Як зробити місто розумним, креативним і комфортним?», метою якого був обмін досвідом, поширення знань про сучасні успішні урбаністичні проекти, а також обговорення інструментів управління міськими громадами та можливостей реалізації потенціалу молоді для розвитку міст.

У форумі взяли участь представники 30 міст України. Обговорення проблематики розвитку міст відбувалося під час роботи трьох дискусійних панелей.

З вітальними промовами виступили ректор університету Дмитро Лук’яненко тазавідувач кафедри регіоналістики і туризму академік НАН України Богдан Данилишин.

Модератором панелі «Сучасне і майбутнє міст» виступила Ірина Озимок – керівник програми місцевого економічного розвитку Western NIS Enterprise Fund, засновниця Міжнародного саміту мерів та ведуча програми «Громада на мільйон» на телеканалі «1+1». До дискусії долучилися Мішель Терещенко – мер  міста Глухів, Віталій Луков – мер міста Вознесенськ, Марія Грищенко – аналітик CEDOS, Руслана Величко –  координатор проекту «Apps4Cities/Дані міст» та Марія Шниркова – менеджер з диджитал-комунікацій у SocialBoost, розробника платформи «Громадський проект».

Керівник «Школи мерів»Руслан Рохов модерував дискусійну панель «Яким має бути міський голова, щоб зробити своє місто конкурентоспроможним?», учасниками якої стали Олександр Сєнкевич – мер міста Миколаїв, Людмила Кучерук – проектний менеджер Є-дата, Оксана Заяц – заступник міського голови м. Тростянець, Поліна Вєтрова – головний архітектор міста Тростянець,Євгенія Клепа – Open data incubator 1991.

До жвавої дискусії про креативний клас і проекти, які змінюють міста, учасників форуму залучила Наталія Чорногуб – голова правління ГО «Парк Наталка». Учасники панелі Сергій Соколов – маркетинг і PR-директор Aрт-завод Платформа, Станіслав Дьомін –S3T – Майстерня міського простору,Дар’я Криж – ГО “Сквот 17б“, співавтор проекту “Growmada“ (NGO-corner на великих українських фестивалях, автор благодійного проекту #добретатуювання), Святослав Попов – Urban Space 500,Яна Брик – ГО “Місто-сад“, менеджер проекту “Сквер 21“ та Анастасія Левкова – куратор проекту “Приватна урбаністика“ інтернет-видання (Тиждень.UA) поділилися власним досвідом з реалізації міських проектів.

Спеціальними гостями урбаністичного форуму стали відомі художники та автори Art-робіт, які представили власне мистецьке бачення сучасного стану та майбутнього розвитку міського середовища. Великий інтерес учасників заходу викликали праці Бориса Єгізаряна – українського художника-графіка, живописця та колажиста вірменського походження. Його роботи представлені в колекціях Київської національної картинної галереї, Вінницького музею мистецтв, Музею Сергія Параджанова в Єревані, Національної галереї Вірменії.

Художній проект «Паркан», який включає інсталяцію з елементами перфомансу та відеоарту, презентував Володимир Михайлов – керівник проекту «Виразні речі».

На виставці були представлені роботи художника, архітектора, голови міжнародної організації Arts Council Ukraine Дар’ї Бабич, відомого київського художника Павла Вітановського та молодої авторки фоторобіт Юстини Якимяк.

Значний інтерес до проблем урбаністики виявила молодь. Учасниками форуму були не лише студенти КНЕУ, але й представники багатьох інших вишів, старшокласники, які вже зараз визначаються зі своїм майбутнім фахом. Це підтверджує правильність напряму роботи університету на відкриття нових ефективних освітніх програм для молоді вже сьогодні.

Більшість мерів міст та керівників проектів, які брали участь у роботі форуму, відзначили важливість підготовки фахівців, здатних використовувати  сучасні інструменти для розвитку міст та формування комфортного середовища для його мешканців. Саме тому в КНЕУ з наступного навчального року відкриваються нові економічні спеціалізації: «Економіка міста й урбаністика» та «Зелена економіка».