Поетична когорта КНЕУ27 Березня 2019р.

Надзвичайно тепла атмосфера панувала під час зустрічі «Літературні імена, вписані в історію КНЕУ», що відбулася 27 березня в бібліотеці університету до Всесвітнього дня поезії.

«Розмежувати словесну творчість на прозову та  поетичну запропонував Аристотель», - розповіла голова правління клубу «Дорогами до прекрасного» Л.Й. Рінгіс. - У 1999 р. на конференції ЮНЕСКО поезію охарактеризували як символ людського духу, що об’єднує і зміцнює людство».

Сектор соціокультурних комунікацій наукової  бібліотеки імені М.В. Довнар-Запольського підготував стенд «Літературні імена, вписані в історію КНЕУ». Це твори колишніх студентів і викладачів Київського комерційного інституту, відомих діячів літератури, науки, економіки П. Тичини, В. Елланського, В. Свідзінського,  О. Неприцького-Грановського, Є. Слуцького, вірші сьогоднішніх викладачів і студентів.

В університеті видано збірки поезій «Безбарвне літо», «Вітрила натхнення», «Мереживо часу». Серед авторів - Т. Блудова, Л. Бондарчук, В. Веретнов, Т. Гусак, А. Гусинець, Р. Заворотній, П. Іллєнко, Л. Козловська, Г. Лавриненко, Д. Лук’яненко, Л. Медвідь, В. Нелеп, Т. Прокопчук, Л. Рінгіс, Г. Романова, Б. Самбор, П. Сацький, В. Сірін, Є. Трусов, М. Хорунжий, І. Шатарська.

Ректор КНЕУ, доктор економічних наук, професор  Д. Г. Лук’яненко прочитав власні вірші. Філософська, патріотична лірика, і навіть математичні формули у римах…  «Пишу з шести років, - сказав Дмитро Григорович. – У поезії поважаю метафоричність. Один із взірців – «Два кольори»  Дмитра Павличка. Вважаю, що поезія – найкраще хобі. Економістів вона спонукає до креативності».

Директор Центру міжнародної торгівлі, доктор економічних  наук, професор Т.М. Циганкова презентувала в бібліотеці збірки поезій свого чоловіка А. В. Войчака (світла пам'ять). Він закінчив університет у 1976 р., у науковому доробку -  маркетингові дослідження,  був одним із засновників та директором Міжнародного християнського університету.

Старший викладач кафедри страхування В. І. Веретнов співав  дотепні пісні під гітару. А заключним акордом зустрічі стали вірші студентів-економістів, які впевнено влилися до поетичної когорти КНЕУ.

Провідний фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою ЦСЗ Лариса Гуторова